Mes turime 91 svečius online

Apsilankymų šiandien:440
Apsilankymų vakar:638
Apsilankymų šį mėn.:8918
Apsilankymų iš viso:1529845

Sprendžia ministerija, atsako savivaldybės?

2013 m. spalio 2 d., trečiadienis Nr.72 (1315)

Įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovų susitikimas su Aplinkos viceministru A. Petkumi.

Poreikis susitikti iškilo po LSA valdybos posėdžio, aptarus Aplinkos ministerijos parengtus Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus ir papildymus, kilus abejonių dėl šių bei kitų priemonių tikslingumo. Todėl minėto susitikimo tikslas pateikti savivaldybių asociacijos poziciją bei aptarti Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, reglamentuojančius regioninių atliekų tvarkymo sistemų valdymą bei numatančius savivaldybėms finansines sankcijas už Valstybinio strateginio atliekų tvarkymo plano užduočių neįvykdymą.

Savivaldybes neramina tai, kad pagal numatytus Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus susidaro dviprasmiška situacija, kuomet sprendimus priims Aplinkos ministerija, o atsakomybė (ir baudos) už funkcijos įgyvendinimą teks savivaldybėms.

Taip pat savivaldybės mano, jog projekte numatytos ekonominės sankcijos už užduočių nevykdymą yra labai neapibrėžtos, neproporcingai didelės, joms trūksta konkretumo, o taip pat neaišku kokiais kriterijais remiantis parinkti baudų dydžiai.

Susitikimo metu LSA atstovai Aplinkos viceministrui pristatė savivaldybių poziciją dėl numatytų pakeitimų. Diskusijų metu nutarta, kad Lietuvos savivaldybių asociacija Aplinkos ministerijai pateiks savo siūlymus, kaip užtikrinti efektyvų atliekų tvarkymo sistemų valdymą.

Pagal LSA inf.

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis