mod_vvisit_counterŠiandien:1795
mod_vvisit_counterŠią savaitę:11982
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:88012
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Sėkmingi jaunųjų futbolininkų startai: pirmieji apskrityje, penktieji – respublikoje!

2015 m. birželio 27 d. šeštadienis, Nr.58 (1482)

2015 m. balandžio 20 d. startavo Lietuvos mokyklų futbolo žaidynės „GOLAS! 2015“. Žaidynės buvo vykdomos trimis etapais: rajoninis, apskričių ir finalinis. Žaidynėse dalyvavo net 445 komandos iš visų Lietuvos apskričių. Šiose žaidynės labai gerai pasirodė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos futbolo komanda „BOMBA“ (žaidėjai gimę 1999 – 2000 m. ), kuri rajoniniame etape, be didesnio vargo rezultatu 13:0 sutriuškino Švenčionėlių progimnazijos bendraamžius. Nugalėjus rajone, atsivėrė durys dalyvauti Vilniaus apskrities varžybose, kur laukė kur kas stipresnės komandos: Vilniaus V.Sirokomlės vid. mokykla, Širvintų „Atžalyno“ progimnazija, Šalčininkų r. Jašiūnų „Aušros“ gimnazija, Ukmergės J.Basanavičiaus gimnazija., Trakų r. Rūdiškių gimnazija, Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazija. Tačiau begalinis noras laimėti, ryžtas ir valia nesustabdė komandos „BOMBA“, kuri jau pirmose Vilniaus apskrities varžybose, net 4:0 nugalėjo Elektrėnų sav. Vievio gimnaziją, antrose – 2:1 Šalčininkų r. Jašiūnų „Aušros“ gimnaziją, o finale, po labai įtemptos kovos – ir praeitų metų Vilniaus apskrities čempionę, Vilniaus V.Sirokomlės vid. mokyklą, rezultatu 1:0.

Geriausiu Vilniaus apskrities etapo žaidėju pripažintas mūsų komandos puolėjas Aleksandr Kostin.

Nugalėjus Vilniaus apskrityje, patekome į Lietuvos finalines varžybas, kurios vyko birželio 10 – 11 d. Kaune. Jose dalyvavo 10 komandų (apskričių nugalėtojų): Šakių „Žiburio“ gimnazija (Marijampolės apskr.), Švenčionių Z.Žemaičio gimnazija (Vilniaus apskr.), Skapiškio pagrindinė (Panevėžio apskr.), Anykščių J.Biliūno gimnazija (Utenos apskr.), Gargždų „Kranto“ pagrindinė (Klaipėdos apskr.), Telšių Žemaitės gimnazija (Telšių apskr.), Šiaulių S.Daukanto gimnazija (Šiaulių apskr.), Tauragės „Žalgirių“ gimnazija (Tauragės apskr.), Simno gimnazija (Alytaus apskr.), Vilkijos gimnazija (Kauno apskr.). Komandos į A ir B pogrupius buvo suskirstytos burtų keliu. Patekome į A pogrupį, kur pirmąsias varžybas žaidėme su Utenos apskr. čempione – Anykščių J.Biliūno gimnazija ir įveikėme ją rezultatu 4:1. Tačiau praėjus vos 40 min. jau turėjome vėl bėgti į aikštelę ir žaisti su dar nežaidusia ir nepavargusia Kauno apskr. čempione – Vilkijos gimnazija, kuriai po atkaklios kovos nusileidome 1:2. Antrąją varžybų dieną, pirmose varžybose rezultatu 1:0 įveikėme Tauragės „Žalgirių“ gimnaziją. Antrąsias varžybas 1:2 pralaimėjome Marijampolės apskr. čempionei – Šakių „Žiburio“ gimnazijai. O paskutinėse varžybose nugalėjome Telšių Žemaitės gimnaziją.

Taigi Lietuvos finalinėse varžybose laimėta garbinga 5 vieta. Komanda apdovanota sportine apranga, diplomu, kamuoliais.

Geriausiu Lietuvos finalinio etapo puolėju pripažintas mūsiškis Aurimas Chmylko.

Žaidynių čempione tapo Alytaus Simno gimnazija, kuri tik po baudinių serijos įveikė Šakių „Žiburio“ gimnaziją. Šios žaidynės parodė, kad mėgstančių žaisti futbolą gretos vis gausėja. Todėl kviečiame žaisti futbolą visus, nes futbolas – jėga!!!