mod_vvisit_counterŠį mėnesį:95740
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

Rokiškyje du jaunių rekordai

2017 m. gegužės 6 d., šeštadienis Nr.32 (1661)

Balandžio 30 d. Rokiškyje vyko Respublikos klasikinės štangos spaudimo čempionatas. Šiame čempionate varžėsi visų amžiaus grupių sportininkai – jauniai, jaunimas, suaugusieji ir veteranai. Sėkmingai čempionate startavo Švenčionių r. jaunių komanda, kurią sudarė Eglė Turakevičiūtė, Vidmantas Čubas (Zigmo Žemaičio gimnazija), Virginijus Mažuto, Egidijus Bučelis, Sergejus Ivanovas (Švenčionių profesinio rengimo moksleiviai).

Svorio kategorijoje iki 72 kg du kartus Lietuvos rekordą gerino Eglė Turakevičiūtė. Jau pirmu bandymu ji išspaudė 72,5 kg ir pagerino Lietuvos jaunių rekordą. Antru bandymu jai pakluso ir 77,5 kg svoris. Eglė tapo absoliučiai geriausia jaunių grupėje. Sėkmingai startavo ir Virginijus Mažuto. Startuodamas svorio kategorijoje iki 74 kg jis taip pat pirmu bandymu pagerino Lietuvos jaunių rekordą, išspaudęs 125,5 kg ir tapęs nugalėtoju. Trečią vietą svorio kategorijoje iki 66 kg iškovojo Egidijus Bučelis išspaudęs 100 kg sveriančią štangą. Vidmantas Čubas šioje kategorijoje liko septintas, išspaudęs 80 kg.

Jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 66 kg čempionu tapo Virginijus Mažuto, išspaudęs 115 kg sveriančią štangą. Svorio kategorijoje iki 93 kg trečią vietą iškovojo Deividas Jurkovlianecas. Abu sportininkai mokosi Švenčionių profesinio rengimo centre.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje startavo du rajono sportininkai Evaldas Černiauskas ir Anatolijus Laptevas. Evaldas Černiauskas, startuodamas svorio kategorijoje iki 83 kg ir išspaudęs 197,5 kg, tapo varžybų čempionu.

Anatolijus Laptevas (svorio kategorija iki 93 kg) išspaudęs 200 kg taip pat tapo Lietuvos čempionu. Evaldas Černiauskas tapo absoliučiai geriausiu suaugusiųjų grupėje, Anatolijus Laptevas absoliučioje įskaitoje liko trečias. Anatolijus trečiu bandymu bandė pagerinti Lietuvos rekordą ir tas buvo nesėkmingas.

Eglė Turakevičiūtė gegužės pabaigoje dalyvaus pasaulio štangos spaudimo čempionate. Treneris Dainius Juodgudis tikisi, kad Eglė gali laimėti medalį. Linkime sėkmės čempionate.