Mes turime 61 svečius online

Apsilankymų šiandien:462
Apsilankymų vakar:638
Apsilankymų šį mėn.:8940
Apsilankymų iš viso:1529867

Vilniaus regiono plėtros taryba posėdžiavo Švenčionių rajone

2012 m. kovo 24 d., šeštadienis Nr.24 (1167)

Panaikinus apskritis ir apskričių viršininkų administracijas, Regiono plėtros tarybos posėdžius rengia savivaldybėse. Praėjusią savaitę Vilniaus apskrities regiono plėtros tarybos nariai – pirmininkė, savivaldybių merai ir tarybų nariai, deleguoti į tarybą, posėdžiavo Regiono plėtros tarybos pirmininkės pavaduotojo – Švenčionių rajono mero Vytauto Vigelio vadovaujamoje savivaldybėje. Svarstomų klausimų spektras platus – nuo ES paramos skirstymo principų ateinančiu laikotarpiu iki atliekų tvarkymo, tad posėdžiui buvo pasirinkta erdvi konferencijų salė sodyboje „Prie Žeimenos“.

Taryba apsvarstė visus darbotvarkės klausimus, bet savivaldybių atstovams į kai kuriuos opiausius klausimus posėdyje dalyvavę ministerijų atstovai taip ir neįstengė atsakyti. Pavyzdžiui, daugeliui nerimą kelia klausimas, kaip reikės vykdyti europinius projektus ateityje, kai skolinimosi limitai baigia išsekti. Finansų ministerija, sako, apie tai kol kas negalvojanti, dabar svarbiausia užsitikrinti kuo daugiau ES paramos...

Praktiškai vos pradėjusi svarstyti, taryba atidėjo vieną klausimą, kuris Vilniaus regionui tampa Gordijaus mazgu – atliekų tvarkymo. VAATC, pasak Vilniaus mero pavaduotojo A.Pinskaus, užsiima tik direktoriaus vertimu, o darbas nevyksta. Tarybos pirmininkės pavaduotojo Vytauto Vigelio siūlymu nuspręsta rengti atskirą posėdį šiam vienam klausimui svarstyti iš esmės, nes situacija grėsminga. Jau nuo 2013 metų į sąvartyną patenkančių atliekų reikia sumažinti 50 proc., neįvykdžius šio reikalavimo grasinama baudomis savivaldybėms.
 

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis