mod_vvisit_counterŠį mėnesį:63101
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

Lietuvos jaunimo pirmenybėse

2012 m. birželio 27 d.,trečiadienis Nr.49 (1192)

Neblogai Lietuvos jaunimo pirmenybėse Alytuje birželio 15-16 dienomis rungtyniavo rajono lengvaatlečiai. Respublikos čempionu rutulio stūmimo sektoriuje tapo Mantas Jusis nustūmęs rutulį 18,43 m (treneriai R.Turla ir R.Ubartas). Varžybos vyko ypač sunkiomis sąlygomis lyjant lietui, todėl buvo sunku pasiekti aukštesnį rezultatą, o dalyvauti pasaulio jaunimo čempionate Barselonoje liepos mėnesio viduryje Lietuvos lengvosios atletikos federacija nustatė normatyvą 18,80 m, todėl sportininkui dar reikės pasistengti, kad įvykdytų normatyvą.

Lietuvos čempione 10000 m sportinio ėjimo rungtyje tapo ir Gintarė Vaiciukevičiūtė (treneris V.Meškauskas) įveikusi nuotolį per 50:40,97 min. Sportininkei taip pat nedaug trūksta iki normatyvo dalyvauti pasaulio jaunimo čempionate.

Trečią aukso medalį rajonui pelnė trišuolio rungtyje Paulius Svarauskas nušokęs 15,06 m (treneris V.Nekrašas). tai ne tik naujas rajono rekordas (ankstesnis 14,85 m ir priklausė Dariui Aučynai), bet ir rimta paraiška dalyvauti 2013 m. Italijoje vyksiančiose Europos jaunimo iki 20 metų pirmenybėse (normatyvas 15,020 m).

Tuo pat metu vykusiose rajonų jaunimo pirmenybėse neblogai rungtyniavo ir kiti sportininkai. Sidabro medalį, nušokęs 13,80 m trišuolio rungtyje, pelnė Tadas Ragauskas (treneris V.Nekrašas), bronzos medalį 1500 m distancijoje įveikusi nuotolį per 5:04,28 min. iškovojo R.Turlos auklėtinė Evelina Žameici. Ketvirtas vietas užėmė 400 m rungtyje Andrius Baronėnas (treneris R.Turla) – 54,19 s, šuolyje į tolį – Rusnė Tepliakovaitė (treneris V.Nekrašas) nušokusi 4,93 m.

Penktą vietą 1500 m rungtyje užėmė Kristina Zajančkovskaja (treneris R.Turla) – 5:11,06 min.

Dėl objektyvių priežasčių nepilnos sudėties rajono komanda šį kartą užėmė šeštą vietą tarp dvidešimt trijų dalyvavusių rajonų.

Nors Lietuvos jaunių pirmenybės vyks tik liepos mėn. 13-14 dienomis Šiauliuose, sportinio ėjimo rungtis vyko Alytuje. Respublikos čempione 5000 m rungtyje tapo Živilė Vaiciukevičiūtė (treneris V.Meškauskas) įveikusi nuotolį per 24:30,92 min, o jos sesuo Monika pelnė sidabro medalį – 25:49,01 min.

Dariaus Aučynos startai

Gana sunkiai pradėjęs vasaros lengvosios atletikos sezoną Darius Aučyna pasiekia vis geresnių rezultatų. Latvijos mieste Valmieroje vykusiose Latvijos prezidento prizų varžybose šuolio į tolį rungtyje Darius nušoko 7,59 m, o trišuolio rungtyje užėmė antrąją vietą pasiekęs geriausią sezono rezultatą Lietuvoje – 16,21 m. Dar geriau sportininkui sekėsi Austrijos mieste Riede, kur Darius tapo varžybų nugalėtoju nušokęs 7,82 m. tai taip pat geriausias sezono rezultatas Lietuvoje.