Mes turime 262 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3203
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3203
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:19468
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Prasidėjo rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

2012 m. rugsėjo 26 d. trečiadienis Nr.73 (1216)

Šių metų rugsėjo mėnesio 17 dieną, Lietuvoje prasidėjo laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas. Kaip ir kasmet visoje Lietuvos teritorijoje iš lėktuvų bus išmėtyti jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio - iš Klaipėdos oro uosto - ir bus tęsiama visoje Lietuvos teritorijoje. Jeigu leis oro sąlygos, rudeninio etapo vakcinacija planuojama baigti gruodžio 15 d. Švenčionių rajono teritorija planuojama darbą pradėti spalio mėn. 22 dieną.

Vakcinacija Lietuvoje vykdoma sistemingai nuo 2006 metų. Atliekant du kartus vakcinaciją per metus pasiekti geri rezultatai. Susirgimų pasiutlige Lietuvoje kasmet mažėja, tai geriausias programos efektyvumo įrodymas. 2009 metais buvo pasiutligės protrūkis – nustatyta 63 pasiutligės atvejai Lietuvoje iš jų - 12 Švenčionių rajone. 2011 metais nustatyta tik 14 atvejų, o Švenčionių rajono teritorijoje vienas. Šiais metais Lietuvoje įregistruoti vos 5 atvejai, o Švenčionių rajone nė vieno pavojingos ligos atvejo.

Švenčionių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja gyventojus, kad radus jaukus su pasiutligės vakcina jų negalima liesti. Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti Švenčionių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai tel. 5-19-71, 5-17-91. Jaukai su vakcina nėra pavojingi naminiams gyvūnams, tačiau perdozavus jauko, galimos komplikacijos.

Vytas JAZGEVIČIUS

Švenčionių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas – inspektorius

 

 
Reklaminis skydelis