Mes turime 248 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4132
mod_vvisit_counterŠią savaitę:4132
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:16012
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Išmokos už ražienas

2012 m. spalio 3 d. trečiadienis Nr.75 (1218)

Ūkininkai, gaunantys paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, iki rugsėjo 30 d. turi atlikti lengvą ražienų lauko paviršiaus kultivavimą. Kultivuojant ražienas, svarbu, kad jos būtų aiškiai matomos – jų negalima užversti žeme. Nesuartus laukus būtina palikti iki kitų metų kovo 1 d.

Išmokos dydis veiklą „Ražienų laukai per žiemą“ vykdantiems ūkininkams siekia 500 litų už hektarą. Paramos gavėjai turi laikytis ir kitų įsipareigojimų – po javapjūtės jie turi surišti šiaudus į ryšulius arba susmulkinti ir paskleisti paviršiuje, po pjūties nepurkšti pesticidų ir herbicidų. Negalima ražienų tręšti ar kalkinti, jose ganyti gyvulių.

Ražienų lauką kasmet galima palikti vis kitoje vietoje, tačiau svarbu, kad bendras deklaruotas plotas per įsipareigojimų laikotarpį (penkerius metus) išliktų pastovus. Vykdyti veiklą „Ražienų laukai per žiemą“ galima ne didesniame kaip 50 ha ražienoms palikti tinkamų augalų plote. Šis plotas turi būti ne didesnis kaip 30 proc. tiesioginėms išmokoms gauti deklaruoto ražienų laukams tinkamų augalų rūšių ploto.

Išimtis taikoma pareiškėjams, kurie tiesioginėms išmokoms gauti deklaruoja iki 10 ha žemės ūkio naudmenų ir pasėlių. Šie ūkininkai veiklą gali vykdyti ne didesniame kaip 30 proc. bendro deklaruoto tiesioginėms išmokoms gauti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių ploto, kuriame auga ne tik ražienų augalai.

Parengta pagal NMA inf.

 
Reklaminis skydelis