Mes turime 207 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4043
mod_vvisit_counterŠią savaitę:4043
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:15923
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Prasideda akcija „Atšvaitai“

2012 m. spalio 17 d. trečiadienis Nr.79 (1222)

Ilgėjantis tamsus paros laikas apsunkina eismo dalyvių gyvenimą. Prasčiau matomi kelyje pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai. Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad pėstieji, einantys tamsiu paros metu, turi turėti šviesą atspindintį atšvaitą ar žibintuvėlį, dviratininkai tamsiu paros metu turi važiuoti vilkėdami šviesą atspindinčią liemenę, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, gale – raudonos. Reikalavimai, kurių turi laikytis pėstieji ir dviratininkai, konkretūs ir paprasti, bet jie padeda išsaugoti žmonių gyvybes. Simbolinių baudų jau nebeliko, dabar bauda nuo 80 iki 140 litų, o ir policijos pareigūnai jau nemokamai nebedalina šviesą atspindinčių atšvaitų ar liemenių.

Šią savaitę Lietuvoje prasidėjo policijos akcija „Atšvaitai“. Akcijos metu skiriamas papildomas dėmesys pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams. Tad einant ar važiuojant tamsiu paros metu verta prisiminti Kelių eismo taisykles ir pasiimti žibintuvėlį, užsidėti atšvaitą ar liemenę. Tada ir baudos mokėti nereikės, ir saugiau bus.

Vilniaus VPK Švenčionių RPK Kelių poskyrio viršininkas Igoris Anisinas informavo, kad šiemet rajone per 9 mėnesius užfiksuoti 12 įskaitinių eismo įvykių, kurių metu 4 žmonės žuvo ir 16 buvo sužeista, pernai per tą patį laikotarpį įskaitinių įvykių buvo 8, kurių metu žuvo 2 žmonės ir 10 sužeista. Skaičiai rodo, kad pernai situacija buvo geresnė. Šiemet per 9 mėnesius nubausti 353 dviratininkai, mopedų vairuotojai ir pėstieji. Iš jų 176 neblaivūs dviratininkai, o iš viso kelių eismo taisyklių pažeidimų užfiksuota beveik 10 kartų daugiau – 3189, iš jų – 1424 už greičio viršijimą. Nemaža dalis šių pažeidimų užfiksuoti stacionarių greičio matuoklių. Artimiausiu metu mūsų rajono ribose, prie Zalavo kaimo pradės veikti stacionarus greičio matuoklis. Tai – jau antrasis toks prietaisas mūsų rajone. Nemažai pažeidimų užfiksuota ir iš policijos ženklais nepažymėto automobilio.

Iš 1424 užfiksuotų pažeidimų net 750, kai greitis viršytas nuo 10 iki 20 km/h. Bauda už tai nuo 40 iki 100 Lt. 484 vairuotojai leistiną greitį viršijo nuo 20 iki 30 km/h, bauda nuo 100 iki 300 Lt, 152 vairuotojai leistiną greitį viršijo nuo 30 iki 40 km/h – bauda nuo 400 iki 600 litų, 28 vairuotojai leistiną greitį viršijo nuo 40 iki 50 km/h – čia sankcijos dar griežtesnės: bauda nuo 600 iki 800 Lt, o jei vairuotojas neturi 2 mėn. vairavimo stažo – ir teisės vairuoti atėmimu nuo 4 iki 6 mėn. arba nuo 6 iki 12 mėn. Pačios griežčiausios sankcijos taikomos leistiną greitį viršijusiems 50 ir daugiau km/h. Čia nuobaudą skiria teismas, ji yra nuo 1000 iki 1500 Lt su teisės vairuoti atėmimu nuo 1 iki 3 mėnesių.

Per 9 šių metų mėnesius rajone sulaikyti tik 139 neblaivūs vairuotojai, 15 iš jų per metus įkliuvo pakartotinai, tad iš jų buvo konfiskuoti automobiliai. Žinoma, neblaivių vairuotojų galėtų būti sulaikyta daugiau, bet dabar kitaip dirba policijos patruliai, neliko tokios tarnybos, kuri rūpintųsi tik eismo dalyvių kontrole.

Dar kartą primenu, kad ne tik akcijos „Atšvaitai“ metu, bet ir visada tamsiu paros metu užsidėkite ar prisisekite atšvaitą, pasiimkite žibintuvėlį, apsirenkite šviesą atspindinčią liemenę. Tada būsite saugesni ir baudos nereiks mokėti.

Algis JAKŠTAS

 
Reklaminis skydelis