Mes turime 190 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3393
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3393
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:70116

Švenčionėliuose smagiai susitiko seni draugai – lietuviai ir latviai

2012 m. spalio 20 d. šeštadienis Nr.80 (1223)

Švenčionėlių m. kultūros centre spalio 6 d. vyko šventinis koncertas „Prie Žeimenos krantų“, skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

Su koncertine programa atvyko du Latvijos Respublikos kolektyvai – „Bijūnas“ ir „Abelite“. Šiam koncertui savo programą parengė ir mūsų rajono saviveikliniai kolektyvai:„Sudota“, „Svajonė“, „Senjorai“, „Trepsis“, Adutiškio ir „Kaimynų“ kaimo kapelosir kiti.

Šis koncertas tai – antrasis renginys, vykdomas pagal laimėtą vietos veiklos grupėje „Švenčionių partnerystė“ projektą „Prie Žeimenos krantų“. Projekto tikslas ne vien organizuoti koncertus bei koncertines išvykas, bet svarbiausia suburti pagyvenusius žmones į bendrijos veiklą, juos įtraukti į aktyvų gyvenimą, į turiningo ir sveikatai naudingo laisvalaikio užimtumo.

Mūsų rajono „Bočių“ bendrijos nariai ir pagyvenusių žmonių saviveikliniai kolektyvai jau gerą dešimtmetį puoselėja gražią draugystę su Latvijos Respublikos kolektyvais „Bijūnu“ ir „Abelite“. Vieni pas kitus apsilanko bent kartą per metus, neretai susitinka ir bendruose renginiuose, palaiko ryšius laiškais ir elektroniniu paštu.

Šio renginio šeimininkai – Švenčionėlių kultūros centro kolektyvas ir Švenčionėlių „Bočių“ bendrijos skyrius, vadovaujamas pirmininkės Gražinos Jarmalytės, džiaugėsi, kad susirinko nemažai žiūrovų, o renginys buvo linksmas ir labai gerai organizuotas.

Koncerto metu skambėjo smagi liaudiška muzika, liejosi dainos, scenoje sukosi poros. Švenčionių kultūros centro pagyvenusių žmonių kolektyvas „Bočiai“ be liaudiškų šokių parodė ir neseniai pastatytą romantišką valsą, o latviai džiugino linksmais lietuvių ir įvairių epochų latvių liaudies šokiais.

Mero padėkas, sveikinimus ir dovaną atvežė rajono tarybos narė Jolanta Olechnovič, kuri sakė besižavinti visų šventėje dalyvavusių pagyvenusių žmonių energija, ypač – Švenčionių „Bočių“ bendrijos pirmininke Janina Kulda, kuri ne tik nepailstanti šokėja, įvairiausių švenčių dalyvė, bet ir puiki organizatorė. Daug šiltų žodžių ir plojimų buvo skirta ir G.Jarmalytei, kuri labai stengėsi, kad Švenčionėliuose susirinkę pagyvenę žmonės jaustųsi patogiai ir linksmai. Iš šalies pažvelgęs ir nieko nežinantis net negalėjo įtarti, kad vos pora dienų iki renginio p. Gražina patyrė kelias traumas, tačiau ji nepasidavė negalavimams, nė menkiausiu raumenėlio krustelėjimu neišsidavė patiriamo skausmo ar nepatogumų ir pasitempusi bei pasipuošusi visą vakarą išstovėjo scenoje, vesdama renginį ir poetiškais žodžiais pristatydama kolektyvus bei šią gražią dviejų Baltijos sesių draugystę.

Iš Švenčionių „Bočių“ bendrijos pirmininkės J.Kuldos rankų dovanas gavo visų šventėje dalyvavusių kolektyvų vadovai, savo ruožtu, Latvijos kolektyvų atstovai dovanas ir rudeninių gėlių puokštes įteikė renginio šeimininkams.

Po smagaus koncerto ir šiltų bei jautrių sveikinimo kalbų visi šventės dalyviai iki išnaktų dar linksminosi vakaronėje, tuo dar kartą įrodydami, kad, vienos dainos žodžiais tariant, „širdyje jiems dar ne sutema“.

Spalio 20 d., šeštadienį, 13 val. Švenčionių kultūros centre vyks Švenčionių „Bočių“ 10 metų jubiliejaus šventė. Dalyvaus Naujosios Akmenės, Kauno ir Vilniaus miestų „Bočių“ bendrijos kolektyvai. Švenčionių „Bočių“ bendrijos pirmininkė Janina Kulda visus maloniai kvietė dalyvauti.

Irena POŽĖLIENĖ

 
Reklaminis skydelis