Mes turime 201 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1641
mod_vvisit_counterŠią savaitę:7832
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:149825

Prevencinė Miokardo infarkto savaitė

2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis Nr.89 (1233)

Lietuvos širdies asociacija (LŠA) šių metų lapkričio 19-25 dienomis jau trečią kartą skelbia Miokardo infarkto prevencinę savaitę, kurios metu siekia priminti, kad prevencija ir teigiamos emocijos yra geriausias būdas saugoti savo širdį ir išvengti miokardo infarkto pavojaus.

Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė teigia, jog Lietuvoje yra itin svarbu kalbėti apie širdies ligas ir priminti visuomenei, jog prevencija yra pirmoji būtina pagalba, kuri gali sumažinti širdies ligų pavojų: „Siekiame skatinti visuomenę atsakingiau žvelgti į širdies ligų problemas. Svarbu pajutus pirmuosius infarkto simptomus, NEDELSIANT skambinti greitosios pagalbos numeriu 112 arba kuo skubiau važiuoti į artimiausios ligoninės priimamąjį. Taip pat svarbu yra įvertinti ir suprasti, jog šias ligas dažnai lemia kontroliuojami rizikos veiksniai: žalingi įpročiai, netaisyklinga mityba ar mažas fizinis aktyvumas. Norime pradėti šių ligų gydymą nuo visuomenės požiūrio keitimo bei paskatinimo imtis atsakomybės už savo sveikatą.“ Teigiamos emocijos, pozityvus mąstymas ar buvimas kartu su artimaisiais ir draugais yra geriausi būdai įveikti nerimą ir mažinti stresą, kuris dažnai lemia vis ankstesnius širdies ligų susirgimus. Tai itin aktualu jauniems, nuolatinę įtampą patiriantiems specialistams.

Vilniuje Miokardo infarkto prevencinės savaitės metu visiems norintiems bus suteikta galimybė nemokamai pasitikrinti sveikatą – lapkričio 19 ir 24 dienomis, 15 val., kino centre „Skalvija“ (A.Goštauto g. 2/15, Vilnius) gydytojai suteiks progą išsitirti kūno masės indeksą, sužinoti cholesterolio kiekį, pilvo apimtį bei pasimatuoti kraujo spaudimą.

19-25 dienomis LŠA visus kviečia viršvalandžius darbe iškeisti į nemokamus kino seansus kino centre „Skalvija“. Nemokami kino seansai vyks 19-24 dienomis, 17 val. ir 25 d., sekmadienį, 14.30 val.

LŠA taip pat džiaugiasi, jog į šios prevencinės savaitės renginius aktyviai įsitraukė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

LŠA misija – mažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Savo tikslo asociacija siekia šviesdama visuomenę, kaip užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms akcentuodami esminius rizikos faktorius bei sveiką gyvenimo būdą. LŠA, įgyvendindama pagrindinius tikslus ir uždavinius, aiškina visuomenei apie širdies ir kraujagyslių ligų  pavojingumą, išplitimą ir prevenciją bei moko sveikos gyvensenos įgūdžių. LŠA prisideda prie kardiologijos mokslo progreso ir aktyviai dalyvauja kuriant ir įgyvendinant klinikinės kardiologijos vystymosi Lietuvoje programą, kurios iniciatorė yra Sveikatos apsaugos ministerija.