Mes turime 263 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4353
mod_vvisit_counterŠią savaitę:22185
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:109444

Išeitis susirgus – prašymas internetu

2012 m. lapkričio 28 d. trečiadienis Nr.91 (1235)

Kasmet gyventojai vis dažniau naudojasi elektroninėmis „Sodros“ paslaugomis. Viena iš populiariausių tokių paslaugų – elektroninis prašymas skirti ligos pašalpą.

Per devynis šių metų mėnesius internetu buvo pateikta 39 proc. visų prašymų skirti ligos pašalpą. Pernai atitinkamu laikotarpiu ši dalis sudarė 32 proc., o 2010-aisiais – 20 proc.

Šiemet iki rugsėjo pabaigos „Sodra“ iš viso gavo 347 tūkst. prašymų (elektroninių ir įprastų), kai pernai tuo pačiu metu šis skaičius siekė 440 tūkst.

Viena iš priežasčių, dėl ko mažėjo ligos prašymų skaičius, gali būti mažesnis sergamumas kai kuriomis įprastinėmis ligomis.

Pavyzdžiui, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir gripo atvejų skaičius šiemet yra 96,5 tūkst. mažesnis nei pernai (2012 m. sausį – rugsėjį fiksuota 411,7 tūkst. atvejų, o 2011 m. tuo pačiu metu – 508,2 tūkst.).

Kaip ten bebūtų, atšalus orams šių susirgimų gali vėl padaugėti. Kad užkrečiamos ligos neplistų, jų simptomus pajutusiems gyventojams gydytojai rekomenduoja vengti viešų vietų, gydytis namuose.

O kad gyventojams nereikėtų važiuoti į artimiausią „Sodros“ teritorinį skyrių, prašymą skirti ligos pašalpą greitai ir patogiai galima užpildyti namuose.

Beje, elektroninių „Sodros“ paslaugų privalumus jau senokai įvertino verslas. Pavyzdžiui, absoliuti dauguma įmonių (per 99 proc.) privalomus pranešimus „Sodrai“ teikia elektroniniu būdu.

Primename, kad susirgus darbuotojui arba vaikui ir gydančiam gydytojui pripažinus šį asmenį laikinai nedarbingu dėl ligos ar slaugos, gydytojas išduoda elektroninį nedarbingumo pažymėjimą (biuletenį). Tuomet darbdavys pateikia „Sodrai“ NP-SD pranešimą dėl pašalpos skyrimo.

Ligos pašalpa skiriama, kai asmuo pateikia prašymą. Jį galima pateikti adresu www.gyventojai.sodra.lt prisijungus prie Gyventojo srities. Ligos pašalpa išmokama per 15 dienų nuo visų dokumentų ir duomenų, reikalingų ligos pašalpų skyrimui, gavimo.

Detalias instrukcijas, kaip pateikti prašymą ligos pašalpai gauti, galima rasti interneto svetainėje www.sodra.lt. O į papildomus klausimus telefonu atsakys „Sodros“ informacijos centro konsultantai, kuriems galima paskambinti trumpuoju numeriu 1883.