mod_vvisit_counterŠį mėnesį:95846
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Pergalės Lietuvos lengvosios atletikos čempionate

2013 m. vasario 23 d. šeštadienis Nr.14 (1257)

Ketvirtus metus iš eilės rajono sportininkai nugalėjo Lietuvos lengvosios atletikos čempionate bei jaunimo iki 20 metų pirmenybėse, vykusiose šių metų vasario 15-16 dienomis renovuotame Šiaulių manieže. Šį kartą komanda pasiekė pergalę, surinkusi 8062 taškus, labai ryškiu pranašumu. Antrą vietą, surinkę 5934 taškus, iškovojo Marijampolės sportininkai, o trečią vietą su 5503 taškais užėmė Pasvalio rajono atstovai.

Net keturiolika medalių iš Lietuvos čempionato bei jaunimo pirmenybių parsivežė rajono lengvaatlečiai.

Du aukso medalius tapęs čempionu iškovojo Darius Aučyna (treneriai K.Šapka, V.Nekrašas). Jis nugalėjo šuolio į tolį – 7,62 m ir trišuolio rungtyje – 15,75 m. Pasiekę aukštus rezultatus sidabro medalius iškovojo trenerio Viktoro Meškausko auklėtiniai – Genadijus Kozlovskis 5000 m sportinio ėjimo rungtyje nuotolį įveikęs per 20:33,62 min. ir Inga Mastianica 3000 m sportinio ėjimo rungtyje įveikusi nuotolį per 13:38,29 min. Bronzos medalius iškovojo Gintarė Vaiciukevičiūtė (tr. V.Meškauskas) pasiekusi 13:42,99 min. rezultatą bei Mantas Jusis (tr. R.Ubartas, R.Turla) 7 kg rutulį nustūmęs 17,86 m. Sidabro medalį 3000 m bėgimo rungtyje įveikusi nuotolį per 9:57,58 min. iškovojo Gintarė Zenkevičiūtė (tr. R.Turla, Z.Zenkevičius).

Gerai rungtyniavo ir kiti sportininkai, nors šį kartą neiškovojo medalių, bet pakliuvo į dvyliktuką ir pelnė komandai įskaitinius taškus.

Penktą vietą 5000 m sportinio ėjimo rungtyje užėmė Artur Mastianica įveikęs nuotolį per 21:26,65 min. Gintarė Zenkevičiūtė 1500 m distancijoje užėmė ketvirtą vietą – 4:39,26 min. Pirmą kartą rungtyniavusi respublikinėse varžybose aštuntą vietą 3000 m sportinio ėjimo rungtyje užėmė Jelena Kunevič – 16:41,44 min. Nerijus Kadzevičius, įveikęs kartelę 195 cm aukštyje, užėmė vienuoliktą vietą, o Vitalija Papinigytė 400 m rungtyje buvo dešimta – 1:00,93 min., o 800 m bėgime užėmė dvyliktą vietą – 2:23,64 min.

Gerai rungtyniavo ir jaunimo pirmenybių dalyviai. Merginų 3000 m sportinio ėjimo rungtyje nebuvo lygių trenerio Viktoro Meškausko auklėtinėms, sesutėms Vaiciukevičiūtėms. Čempione tapo Gintarė įveikusi nuotolį per 13:42,99 min., sidabro medalį iškovojo Živilė – 14:05,0 min., o bronzos medalį iškovojo Monika – 14:49,0 min.

Du medalius iškovojo Raimondo Turlos auklėtinė Evelina Žameici. 3000 m distanciją įveikusi per 10:36,22 min. iškovojo sidabro medalį, o 1500 m įveikusi per 4:56,77 min., pelnė bronzos medalį.

Sidabro medalį trišuolio rungtyje iškovojo Paulius Svarauskas – 14,02 m (tr. V.Nekrašas).

Devintą vietą 800 m bėgimo rungtyje jaunimo tarpe užėmė Akvilė Rastenytė, įveikusi nuotolį per 2:25,97 min.