Mes turime 288 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3173
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3173
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:19438
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Švenčionių r. PK po remonto pagerėjo darbo sąlygos pareigūnams, o žmonėms nereikia klaidžioti

2013 m. kovo 6 d. trečiadienis Nr.17 (1260)

Yra sakoma, neduok, Dieve, gyventi ir dirbti pertvarkų, remontų ir statybų laikotarpiu, o Vilniaus apskr. VPK Švenčionių r. PK pareigūnams 2012 m. kaip tik ir teko dirbti sąlygomis, kai aplinkui vyko statybų ir remonto darbai. Nepaisant dėl to atsiradusių nepatogumų, komisariato pareigūnai dirbo savo darbą ir, žvelgiant į suvestines, dirbo visai gerai. Apie visa tai ir kalbėjomės su Vilniaus apskr. VPK Švenčionių r. PK viršininku Arvydu SINIUMI.

 

- Praėję metai buvo nelengvi, bet ir savotiškai įdomūs. Gyvenome ir dirbome statybose, nes neturėjome, kur išsikelti, į Švenčionėlius laikinai buvome iškėlę tik budėtojų dalį, o visi kiti dirbo čia, Švenčionyse, tuo pačiu metu dirbo ir statybininkai, kurie vykdė areštinės ir budėtojų dalies rekonstrukciją. Statybų apsuptyje buvo ir sudėtinga, ir įdomu dirbti. Juk geriau vienerius metus padirbėti blogesnėmis sąlygomis, užtat dabar turim suremontuotas patalpas, naujai pertvarkytą ir rekonstruotą areštinę, sutvarkytos ir Migracijos poskyrio darbo patalpos. Pasiektas pagrindinis tikslas, kad gyventojams, kurie ateina į policijos komisariatą, būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos. Daugiausia gyventojų atvyksta į migracijos poskyrį, kelių policijos ir budėtojų dalį. Dabar visi šie padaliniai yra pirmame aukšte, tad žmonėms nereikia klaidžioti ieškant, - apie vykusius remonto darbus pasakoja Švenčionių r. PK viršininkas Arvydas Sinis.

 

- Minėjote, kad rekonstruota areštinė. Ar čia bus laikomi tik mūsų rajono prasižengę piliečiai, ar bus ir iš kitur atvežtų?

- Policijos departamente buvo priimtas sprendimas sumažinti areštinių skaičių, t.y. panaikinti tas, kurios netinkamos areštuotųjų laikymui, o jų atnaujinimui reikia daug išlaidų. Mūsų areštinę buvo nutarta rekonstruoti ir palikti naudoti. Dabar ja naudosimės mes ir mūsų kolegos iš Ignalinos. Turim prašymų ir iš Vilniaus. Darbuotojų po rekonstrukcijos nepadaugėjo, bet jiems bus patogiau dirbti su sulaikytaisiais, be to rekonstravus areštinę išsaugotos 6 darbo vietos. Tai, manau, taip pat svarbu. Komisariato veiklai išsaugota areštinė yra pliusas. Rekonstrukcijos metu taip pat buvo sumontuotos stebėjimo kameros, dabar iš budėtojų dalies gali matyti visą komisariato perimetrą, kas kur vaikšto, kas atvyko ar išvyko.

 

- O kaip sekėsi vykdyti komisariato pareigūnams tiesiogines savo pareigas remonto darbų apsuptyje?

- Situacija, kurioje dirbome, nedavė mums teisės atlaidžiau žiūrėti į savo pareigas. Ir, manau, kad 2012 metų rezultatai akivaizdžiai įrodo, kad Švenčionių r. PK pareigūnai savo pareigas atliko gerai. 2012 m. buvo padaryti 445 nusikaltimai, o 2011 m. – 441. Policijos veikloje 2012 m. buvo ir naujovių – 2011 m. pabaigoje įsigaliojęs, visuomenėje nemažai diskusijų sukėlęs, bet labai reikalingas, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Šis įstatymas daugiausia buvo nukreiptas šeimose kylantiems konfliktams spręsti, kai smurtaujama šeimoje, ir nesvarbu, tą daro vyras ar moteris. Anksčiau policijai šeimyninių konfliktų metu buvo „surištos rankos“, dabar situacija pasikeitė, nes dabar pamačius, kad yra vykdomas smurtas šeimos narių atžvilgiu, smurtautoją galime 2 parom sulaikyti ir uždaryti į areštinę bei pradėti ikiteisminį tyrimą. Tokių bylų 2012 m. rajone buvo 90. Tai ne tiek ir mažai. Ši naujovė naudinga ir efektyvi. Žinoma, situacijų būna įvairių, bet šis įstatymas skirtas rimtų konfliktinių situacijų sprendimui ten, kur yra įsisenėjusios problemos. Kalbant apie kitus nusikaltimus galima pasakyti, kad populiariausias nusikaltimas – vagystės. Jų 2012 m. buvo užregistruota 164. Nors daug kalbama apie įvairaus plauko sukčiavimus, bet žmonės vis dar pakimba ant sukčių kabliuko. Praeitais metais tokių atvejų užregistruota 50. Labai sudėtinga tirti šiuos nusikaltimus, nes žmonės patys sukčiams arba pinigus gera valia atiduoda, arba suteikia apie save informaciją, kuri panaudojama greitųjų kreditų ar panašių sutarčių sudarymui, nusikaltėliai pinigus išgrynina, o mokėti gali tekti savo duomenis padiktavusiems žmonėms.

 

- Nors sakoma, kad vagia viską, o ar daug vagysčių iš kaimo sodybų. Ar turi įtakos saugos tarnybų buvimas?

- Kaimiškose vietovėse vagysčių daugiausia fiksuojama pavasarį, kai į savo sodybas po žiemos atvažiuoja miestiečiai. Ten, kur yra saugos tarnybos, vagysčių, žinoma, mažiau. Noriu paminėti Švenčionėliuose padarytą seriją vagysčių, kai nakties metu pas vienišus senyvus žmones įlįsdavo vagys ir pavogdavo vertingus daiktus. Tuos nusikaltimus pavyko ištirti. Juos vykdė daugiausia nepilnamečiai asmenys. Metų bėgyje sulaikėme vieną grupę, metų pabaigoje sulaikėme dar vieną, o šių metų pradžioje buvo sulaikyti dar 3 asmenys, kurie vykdė tokio pobūdžio nusikaltimus. Gerai, kad mes išaiškinom tokius nusikaltimus, bet blogai, kad neutralizavus vieną grupelę, atsiranda kita.

 

- Kodėl taip yra?

- Sunku pasakyti. Reikėtų gilesnės analizės. Nepilnamečių daromi nusikaltimai dažniausia pasikartoja Švenčionėlių mieste. Nepilnamečiai nusikaltėliai tam tikra prasme jaučia savo nebaudžiamumą, bet paskutiniu metu situacija pasikeitė. Štai po padarytos serijos vagysčių, jos buvo išaiškintos, nepilnamečiai nusikaltėliai nepadarė išvadų ir prokuratūra kreipėsi į teismą dėl suėmimo, keli aktyvūs asmenys buvo suimti. Situacija susinormalizavo bent kuriam laikui.

 

- Patys sunkiausi nusikaltimai yra nužudymai. Kaip situacija rajone su jų ištyrimu?

- Jau daug metų sunkių nusikaltimų mūsų rajone padaroma nedaug ir tuo reikia pasidžiaugti. Praėjusiais metais Švenčionių r. užfiksuoti 5 nužudymai. Du nužudymai padaryti Pabradės URC, vienas padarytas buitinio konflikto metu, o didžiausią rezonansą sukėlė Svirkų seniūnijoje ežere rastos merginos nužudymas. Nors šį kraupų nusikaltimą toliau tiria Vilniaus pareigūnai, bet pačią pradžią, padėjusią atskleisti šį nusikaltimą, padarė mūsų pareigūnai. Mes visados tokiais atvejais mobilizuojame visas pajėgas, kad nusikaltimas būtų ištirtas. Visi nužudymai buvo išaiškinti.

 

- O kaip reikalai su dar viena problema – narkotikais?

- Kai aplinkui daugėja narkotikų, Švenčionių rajonas negali būti ta oaze, kur jų iš viso nėra. Jų, žinoma, yra, ir mes dirbame ta kryptimi gana nemažai. Štai praėjusiais metais su narkotikais susijusių nusikaltimų buvo pradėta 17 ikiteisminių tyrimų, 8 bylos dėl narkotinių medžiagų platinimo, kitos 9 – dėl vartojimo. Džiaugiamės, kad pavyko susitvarkyti Pabradėje. Aišku, negalime pasakyti, kad su narkotinėm medžiagom situacija gerėja, ji nėra tokia bloga kaip kituose rajonuose ir nėra tokia bloga vien todėl, kad mes nuo pat pradžių šiai problemai skyrėme rimtą dėmesį. Taip, narkotikų yra, bet kruopštus mūsų darbas neleidžia šiai blogybei plisti.

 

- Gyvename pasienyje, o pasienis – tai terpė kontrabandinėm prekėm plisti...

- Taip, iš tiesų mes gyvenam pasienio rajone. Sienos su Baltarusija daug, daug ir kontrabandinių arba akcizinių prekių cirkuliacijos. Praėjusiais 2012 m. iš apyvartos išimta daug kontrabandinių cigarečių, surastos 8 naminukės „gamyklėlės“. Ir šiais metais šiai sričiai skirsime daug dėmesio. Daug sulaikymų yra atlikę ir Valstybės sienos apsaugos darbuotojai. Jie turi ir didesnes galimybes, ir daugiau pajėgų. Nes Švenčionių r. policijos komisariate dirba 100 pareigūnų ir jiems tenka dirbti atliekant įvairias funkcijas. O sieną saugo 3 užkardos, su kuriomis mes glaudžiai bendradarbiaujame, keičiamės informacija, rengiame bendras akcija. Santykiai susiklostė geri darbiniai ir tai abipusiai naudinga. O kontrabanda bus tol, kol bus didelis kainų skirtumas. Taip yra visame pasaulyje.

 

- Pabaigai pakalbėkime apie viešosios tvarkos užtikrinimą. Juk saugumas svarbus visiems rajono gyventojams.

- Yra trys miestai, trys zonos ir nelengva organizuoti patruliavimą, ypač, kai trūksta žmonių, bet vienas pagrindinių mūsų tikslų, kad kaip galima dažniau žmonės matytų policijos patrulius, nes jau vien policijos pareigūnų buvimas gerokai sudrausmina. Bet jau kelinti metai trūksta finansavimo, trūksta ir žmonių. Dabar 3 rajono miestams galime skirti tik 2 patrulių ekipažus. Vienas dirba Pabradėje, o kitas – Švenčionyse ir Švenčionėliuose ir zonose. Vienas ekipažas ne visada gali laiku suspėti į pagalbos šauksmą. Tariamės su savo vadovybe, su padalinių vadovais, kaip šią problemą išspręsti. Šiuo metu yra 22 patruliai, iš kurių nuolat dirba apie 70 proc. Iš viso mes turime 100 etatų, 12 nesukomplektuota, vadinasi, turime 88 darbuotojus, iš kurių 7 žmonės yra vaiko priežiūros atostogose. Kai atėjau dirbti į policiją, Švenčionių r. PK buvo 141 etatas, jei turėtume 110, būtų optimalu, bet yra kaip yra, ir su turimais pajėgumais mes privalome atlikti mums skirtas funkcijas, tirti nusikaltimus, užtikrinti viešąją tvarką, dirbti su nepilnamečiais ir atlikti prevencinį darbą, - baigdamas pokalbį sako Švenčionių r. PK viršininkas Arvydas Sinis, o po to apžiūrime rekonstruotas areštinės patalpas, budėtojų dalį, Migracijos poskyrio darbo patalpas.

Algis JAKŠTAS

 
Reklaminis skydelis