Mes turime 192 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:233
mod_vvisit_counterŠią savaitę:233
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:11033
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Gluosnių pjūtis kol kas primityvi

2013 m. kovo 30 d. šeštadienis Nr.23 (1266)

Kai užsimezga šneka apie dideles šilumos kainas, dažnai nurodoma viena iš jos mažinimo galimybių – energetinių augalų (gluosnių) plantacijų įveisimas. Biokuras daug pigesnis už dujas.

Švenčionių rajone gluosnius augina nedaugelis šio darbo entuziastų. Vienas iš jų – Cirkliškio seniūnijos Modžiūnų kaime ūkininkaujantis Alfonsas Pošiūnas. Jis gluosnius augina 10 ha plote. Neseniai nuėmė pirmąjį derlių iš 4 ha.

- Darbas kol kas primityvus, - sako augintojas. – „Husqvarna“ gluosnius nupjauk, surankiok, į krūvas sudėliok ir lauk atvykstančio pirkėjo, kokią kainą jis pasiūlys. Tačiau tikisi, kad kaina bus šiek tiek didesnė už savikainą.

Gluosnių auginimo perspektyva atrodo kiek patikimesnė. Alfonsas Pošiūnas užmezgė ryšius su Kaišiadorių rajone įsikūrusia UAB „Renergija“, jai pardavė nemažai gluosnių sodinamosios medžiagos. Ši bendrovė įsigijusi ir gluosnių dorojimo kombainą, kuris dabartiniu metu toliau tobulinamas - susmulkinta mediena tiesiog pučiama į priekabą. Šiuo kombainu ateityje tikisi pasinaudoti ir Modžiūnų ūkininkas – mintimis dalinosi dalyvavęs Visuotiniame ūkininkų suvažiavime Kaune Alfonsas Pošiūnas.

Bronius NARKŪNAS