Mes turime 190 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:209
mod_vvisit_counterŠią savaitę:209
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:11009
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Svečiuose - „Lututės“ redakcija

2014 m. sausio 25 d. šeštadienis Nr. 7 (1345)

Šaltą žiemos popietę Adutiškio mokyklos ir Svirkų skyriaus mokinius aplankė VšĮ „Lututės“ leidyklos direktorė, žurnalo vaikams apie gamtą „Lututė“ redaktorė, LUTUČIUKŲ klubo vadovė Lina Marmaitė iš Kauno. Žinojome, kad Lututė – tai pelėdos rūšis, bet kad ji pirmą kartą pastebėta ir Broniaus Šablevičiaus, gamtos mokslų daktaro, rašytojo publicisto, fotografo, nufotografuota Adutiškio apylinkėse, daugumai buvo staigmena.

Lina Marmaitė trims mokinių grupėms skaitė paskaitą „Jei nori išsaugoti paukščius - taupyk energiją“. Naudodama skaidres ir įvairius gamtos eksponatus redaktorė vaikams papasakojo ir apie gamtą, ir apie tai, kodėl kinta klimatas bei ką galime mes, žmonės, padaryti, kad tas klimatas nekistų taip sparčiai.

Mes džiaugiamės skaitydami gražius, spalvotus, originaliomis nuotraukomis iliustruotus leidinius, kartais nepagalvodami, kiek kantrybės, pastangų, laiko reikalauja gamtos stebėtojo darbas. Miško gyventojai yra bailūs, nepatiklūs, todėl gamtininkams kartais tenka valandų valandas laukti ypatingos akimirkos liekant nepastebėtam. Daug emocijų mokiniams sukėlė nelengva užduotis skaidrėse pastebėti užsimaskavusį gamtininką.

Mokinius sudomino pasakojimas apie žvėrelius, paukščius, jų įpročius, gyvenimo būdą, mitybą. Jie ne tik klausėsi, bet ir galėjo paliesti gervės kiaušinį, genio uoksą, voverių apgraužtus kankorėžius. Mokiniai buvo labai aktyvūs spęsdami kryžiažodį, dar nebaigus pateikti klausimo, pakildavo rankų miškas. Už teisingus atsakymus išdalinta daug prizų: „Lututės“ žurnaliukų, knygų skirtukų, kalendoriukų.

Susitikimo pabaigoje redaktorė pabrėžė, kad norėdami matyti gražią, švarią, tvarkingą gamtą, kvėpuoti švariu oru, turime prisidėti prie jos išsaugojimo: taupyti energiją, nešiukšlinti, nedeginti žolės.

Visi buvome sužavėti Linos Marmaitės entuziazmu, atsidavimu savo darbui, gebėjimu vaizdžiai, emocingai, įtaigiai  perteikti medžiagą apie gamtą.

Tikimės, kad susitikimas su Lina Marmaite mūsų mokykloje nepaskutinis, nes ji kartu su Broniumi Šablevičiumi kovo-balandžio mėnesį planuoja atvykti į Adutiškio miškus fotografuoti paukščių.