Mes turime 156 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3335
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3335
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:70058

Pajamas ir turtą reikia deklaruoti iki gegužės 2 dienos

2014 m. balandžio 12 d. šeštadienis Nr. 28 (1366)

Beveik visi Švenčionių rajono savivaldybės gyventojai pajamas deklaruoja elektroniniu būdu

Švenčionių rajono savivaldybės gyventojai aktyviai deklaruoja pajamas ir turtą. Balandžio 9 d. duomenimis, 2013 m. gautas pajamas jau deklaravo virš 3,5 tūkst. rajono gyventojų. Patogiausia pajamas ir turtą deklaruoti internetu. Šiuo būdu pasinaudojo net 99 proc. deklaravusiųjų.

2013 m. šalyje buvo grąžinta 220 mln. Lt gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų už praėjusius ir ankstesnius mokestinius laikotarpius. VMI skelbia, kad šiais metais numatoma grąžinti apie 228 mln. Lt. Pasinaudoti GPM lengvata gali tie gyventojai, kurie 2013 m. mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas, taip pat už pirmas studijas ir (ar) pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008 m. gruodžio 31 d. paimtą būsto kreditą, per kalendorinius metus pasinaudojo ne visu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, nepasinaudojo papildomu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu už auginamus vaikus. Susigrąžinti minėtas išlaidas gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. tarifo GPM.

Tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu NPD, turėtų pateikti deklaraciją ir mokestį sumokėti.

 

VMI pervedė gyventojams pirmuosius 7,5 mln. Lt mokesčių permokos

Ketvirtadienį gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas ir pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, pervesta 7,57 mln. litų. Papilnėjusias sąskaitas šiandien pastebės beveik 18 tūkst. mokesčių mokėtojų.

„Pervedimai į gyventojų sąskaitas bus atliekami kasdien, atsižvelgiant į savivaldybių biudžeto pajamas“,— pažymi VMI prie FM Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

VMI pažymi, jog lėšos pirmiausiai yra pervedamos tiems mokesčių mokėtojams, kurie pateikė teisingas e. deklaracijas. Tuo atveju, jei deklaracijoje pateikiami duomenys nesutampa su VMI turima informacija apie gyventojų pajamas bei išlaidas, ją peržiūri VMI specialistas ir susisiekia su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus. Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojams pranešimai apie tikslintinus duomenis deklaracijoje išsiunčiami tą pačią dieną, o tiems gyventojams, kurie nėra EDS vartotojai, pranešimai siunčiami klasikiniu paštu kartą per savaitę.

Pajamas šalyje jau deklaravo per 430 tūkstančių gyventojų, VMI sulaukė 18,9 tūkst. turto deklaracijų, taip pat 89 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms. 320 tūkst. gyventojų deklaravo, kad nori pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti beveik 122,8 mln. litų sumokėto mokesčio, o beveik 57,3 tūkst. gyventojų deklaravo turėsiantys sumokėti 47 mln. litų mokesčių.

Ir šiais metais, deklaravusiems GPM permoką Mokesčių inspekcija sieks ją pervesti kuo anksčiau, atsižvelgdama į valstybės biudžeto lėšas. Į nurodytas mokesčių mokėtojų sąskaitas GPM permokos bus pradėtos pervesti jau šį mėnesį. Šios lėšos pervedamos po automatinio deklaracijų patikrinimo. Jei deklaracijos duomenys nesutaps su turima informacija, deklaraciją peržiūrės Mokesčių inspekcijos darbuotojas ir, jei reikės, susisieks su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus. 

Vilniaus AVMI primena, kad su deklaravimu susijusią informaciją gyventojai gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, apsilankę mokesčių administratoriaus svetainėje internete www.vmi.lt arba užsukę į Vilniaus AVMI Švenčionių poskyrį (Lentupio g. 5, Švenčionys).

Pagal Vilniaus AVMI inf.

 
Reklaminis skydelis