Mes turime 174 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:802
mod_vvisit_counterŠią savaitę:802
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:121121
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:114011

Vykdoma oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Pasiutligė – tai ūminė virusinė šiltakraujų gyvūnų liga, pasireiškianti centrinės nervų sistemos pažeidimais, nervinės veiklos sutrikimais. Šia liga užsikrečiama pasiutusiam gyvūnui įkandus, įdrėskus arba apseilėjus sužeistą odą, gleivinę. Pasiutligės viruso natūraliu rezervuaru gamtoje yra mėsėdžiai plėšrūnai, kurie apkrečia vieni kitus, taip pat kitus miško žinduolius bei apkandžioja naminius gyvūnus, o šie kontaktuoja su žmonėmis. Lietuvoje pagrindiniai pasiutligės rezervuarai laukinėje gamtoje yra lapės ir usūriniai šunys.

Gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės – pagrindinė pasiutligės prevencijos priemonė. Šių metų balandžio mėnesi Lietuvoje prasidėjo laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pirmas etapas. Kaip ir kasmet, visoje Lietuvos teritorijoje iš lėktuvų bus išmėtyti jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio ir bus tęsiama visoje Lietuvos teritorijoje. Jeigu leis oro sąlygos, pirmojo etapo vakcinaciją planuojama baigti gegužės mėn. Švenčionių rajono teritorija planuojama balandžio 8-21 d.

Vakcinacija Lietuvoje vykdoma sistemingai nuo 2006 metų. Vakcinaciją atliekant du kartus per metus, pasiekta gerų rezultatų. Susirgimų pasiutlige Lietuvoje kasmet mažėja, tai geriausias programos efektyvumo įrodymas. 2010 m. buvo nustatyti 33 pasiutligės atvejai Lietuvoje, 2011 m. nustatyta 14 atvejų, 2012 m. – 6, o 2013 m. užfiksuotas tik vienas atvejis. Švenčionių rajone paskutinis pasiutligės atvejis buvo užregistruotas 2011 metais.

Švenčionių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja gyventojus, kad radus jaukus su pasiutligės vakcina jų negalima liesti. Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti Švenčionių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai tel.: 51971; 51791. Jaukai su vakcina nėra pavojingi naminiams gyvūnams, tačiau perdozavus jauko galimos komplikacijos.

Švenčionių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, jog, norint likviduoti šį pavojingą susirgimą, būtina ir naminių gyvūnų - šunų ir kačių - kasmetinė vakcinacija nuo pasiutligės. Todėl kiekvienas rajono gyventojas, laikantis šunis ir kates, privalo pasirūpinti kasmetine jų vakcinacija nuo šios pavojingos ligos. Už nevakcinuotus šunis ir kates jų šeimininkai yra baudžiami pagal galiojančius teisės aktus. Taip pat rekomenduojame vakcinuoti tuos gyvulius, kurie vasarą yra laikomi ganyklose, ypač prie miškų.

Vytas JAZGEVIČIUS

 
Reklaminis skydelis