Mes turime 246 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:6878
mod_vvisit_counterŠią savaitę:30236
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:96959

Senųjų tradicijų vėrinys Stanislavavo dvare

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Praėjusiais metais, kaimo bendruomenėje „Vystutis“ buvo įgyvendintas projektas „Švenčionių senųjų amatų šventė“. Projektas buvo sėkmingas, susilaukė didelio susidomėjimo. Jo metu buvo demonstruojami senieji amatai. Kaimo jaunimas, vaikai susidomėjo senaisiais amatais ir panoro jų išmokti. Todėl šiais metais pratęsėme pradėtą veiklą: buvo laimėtas ir įgyvendintas projektas „Senųjų tradicijų vėrinys Stanislavavo dvare“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projekto metu birželio-liepos mėnesiais Švenčionių miesto kultūros centro Stanislavavo filiale jaunimui ir vaikams buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai: juostų pynimas, audimas, verpimas, krepšių pynimas ir šiaudinių sodų rišimas. Užsiėmimams vadovavo patyrę meistrai. Į užsiėmimus noriai rinkosi ne tik Stanislavavo kaimo bendruomenės vaikai ir jaunimas, bet ir švenčioniškiai.

Kaip atminimas apie šiltą ir draugišką atmosferą užsiėmimų metu, kaip įdomios ir turiningos veiklos paliudijimas, išliko visą veiklą užfiksavusios nuotraukos. Beje, jos buvo eksponuojamos parodoje „Kartu smagu“.

Tačiau vien nuotraukų paroda neapsiribojome. Liepos mėnesį įvyko baigiamasis to paties pavadinimo projekto renginys, kurio metu edukacinių užsiėmimų dalyviams bei organizatoriams koncertavo Sarių filialo saviveiklininkai.

Edukacinių užsiėmimų vadovai buvo pagerbti padėkomis bei atminimo dovanėlėmis.

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai už paramą organizuojant turiningą, jaunimui skirtą projektą bei ketiname pradėtą veiklą tęsti toliau. Juk perduoti senąsias tradicijas mūsų krašto jaunimui – mūsų tikslas ir pareiga.

Daiva TRINKŪNIENĖ

 
Reklaminis skydelis