Mes turime 154 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:368
mod_vvisit_counterŠią savaitę:368
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:11168
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Nelaimės, kriminalai, gaisrai

2014 m. rugpjūčio 27 d. trečiadienis Nr. 64 (1402)

Kyšis nuo atsakomybės neišgelbėjo

24-erių metų Vilniaus rajono gyventojui nepasisekė dvigubai: už vairavimą išgėrus teks sumokėti baudą, o už bandymą papirkti pareigūnus gresia baudžiamoji atsakomybė.

Sekmadienį apie 15 val. Prienų kaime (Magūnų sen.) Švenčionių rajone buvo sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurį vairavo Vilniaus rajono gyventojas A.M. Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (automobilį vairavo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, 1,61 prom. girtumo), Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK VPS Patrulių būrio pareigūnams A.M. pasiūlė 1000 litų kyšį.

Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 1 d. (tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų).

 

Pareigūnai operatyviai surado pavogtą televizorių

Rugpjūčio 18 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariate gautas pranešimas, kad iš Švenčionėlių socialių paslaugų centro pavogtas televizorius „Samsung“. Padaryta žala 1188,99 Lt. Dėl šio įvykio Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. (vagystė) 2 d.

Ši paslaptinga vagystė įvykdyta be įsilaužimo pėdsakų. Todėl pareigūnai vagies pradėjo ieškoti tarp centro gyventojų ir jų nuojauta neapgavo. Dar tą pačią dieną su centro darbuotojų pagalba Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai nustatė ir sulaikė įtariamąjį, Švenčionėlių socialinių paslaugų centro Vaikų globos namų padalinio ugdytinį, kuris paaiškino, kad televizoriaus jau neturi, nes jį pardavė. Jaunuolis tikriausiai net nepagalvojo, kad taip pasielgdamas jis paliko kitus Vaikų globos namų ugdytinius be galimybes žiūrėti televizorių. Jau netrukus televizorius buvo surastas ir perduotas Švenčionėlių socialių paslaugų centrui. Nesąžiningam pirkėjui, Švenčionėlių seniūnijos gyventojui, taip ir nepavyko ilgai pasidžiaugti vogtu pirkiniu, be to jis neišvengs bausmės, kaip asmuo įgijęs vogtą daiktą.

Policija informuoja, kad rajono gyventojai nepirktų daiktų iš nežinomų (įtartinų) asmenų, nes įsigijus vogtą daiktą, pirkėjui taip pat gresia baudžiamoji atsakomybė pagal LR BK 189 str. (nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas).

 

Rastas įtartinas paketas

Rugpjūčio 18 d. registruotas pranešimas, kad Užsieniečių registracijos centre buvo rastas paketėlis, priklijuotas lipnia juosta, viduje, įtariama, kanapės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str. 1 d.

 

Konfliktą sprendė kirviu

Rugpjūčio 24 registruotas pranešimas, kad Švenčionėlių mieste išgertuvių metu neblaivus Č.J. (0.62 prom.) namuose vieną kartą kirviu smogė per galvą V.K., gim. 1966 m. Pastarasis dėl patirtos traumos išvežtas į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 1 d.

 

Paėmė kreditus kito vardu

Rugpjūčio 19 d. registruotas Pabradės seniūnijos gyventojo I.A. protokolas-pareiškimas, kad kažkas jo vardu paėmė kreditus. Padarytas nuostolis 3856 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 215 str. 1 d.

 

Pavogė avį, laidus ir pinigus

Rugpjūčio 20 d. registruotas Pabradės socialinės globos namų pareiškimas apie tai, kad iš ganyklos pavogta avis, priklausanti Pabradės socialinės globos namams. Nuostolis 400-450 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 1 d.

Rugpjūčio 20 d. registruotas uždaros akcinės bendrovės statybos vadovo pareiškimas, kad iš statomo objekto, esančio Pabradės sen., pavogti variniai galios kabeliai 4x10 - 150 metrų, 3x6 - 50 metrų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 1 d.

Rugpjūčio 24 d. registruotas Švenčionėlių miesto gyventojos Č. N. protokolas-pareiškimas, kad iš jos namo buvo pavogta apie 250 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

 

Smurtavo neblaivūs artimieji

Rugpjūčio 18 d. registruotas pranešimas, kad Švenčionėliuose, namie, tarp girtų sugyventinių A.J., gim. 1939 m., ir V.B., gim. 1950 m., kilo konfliktas, kurio metu A.J. trenkė savo sugyventiniui į veido sritį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

Rugpjūčio 19 d. registruotas pranešimas, kad Švenčionėliuose, bute, neblaivus (3.46 prom.) sugyventinis P.F., gim. 1978 m., trenkė savo sugyventinei. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

Rugpjūčio 21 d. registruotas Švenčionėlių miesto gyventojos V.S. protokolas-pareiškimas, kad namuose, neblaivus B.S., gim. 1957 m., kumščiu vieną kartą trenkė žmonai ir mesdamas vazoną apdraskė dukters ranką. B. S. sulaikytas ir patalpintas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

Rugpjūčio 24 d. registruotas pranešimas, kad Kaltanėnų seniūnijoje neblaivus D.B., gim. 1977 m., gąsdino sudeginti namus, grasino peiliu savo motinai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str. 1 d.

 

Savaitės statistika

Nuo 2014-08-18 iki 2014-08-25 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariate užregistruoti tokie ypatingesni įvykiai ir nusikaltimai: 5 nusikaltimai žmogaus sveikatai, 1 turto sunaikinimas ar sugadinimas, 33 viešosios tvarkos pažeidimai ir 5 chuliganizmo atvejai. Per savaitę įvykdytos 7 vagystės, įvyko 1 eismo įvykis, sulaikyti 4 neblaivūs vairuotojai, 51 asmuo nubaustas už KET pažeidimus, 90 asmenų nubausta už administracinius teisės pažeidimus, 5 kartus išvykta į šeimyninius ginčus, rastas 1 lavonas.

Parengta pagal Švenčionių r. PK inf.