Mes turime 202 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3584
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3584
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:70307

Ar jau patikrinote savo vaiko sveikatą?

2014 m. rugsėjo 6 d. šeštadienis Nr. 67 (1405)

Primename, kad kiekvienas ugdymo įstaigą lankantis vaikas iki rugsėjo 15 d. turi profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, dirbančiam vaiko lankomoje ugdymo įstaigoje, pateikti Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a).

Kasmet sveikatą privalo tikrintis visi vaikai iki 18 metų amžiaus. Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra nemokama paslauga (jei vaikas yra priregistruotas toje gydymo įstaigoje, kurioje yra tikrinamas), kurią atlieka šeimos gydytojas ar pediatras. Patikros metu ne tik išmatuojamas vaiko ūgis, svoris, nustatomas ir įvertinamas kūno masės indeksas, pamatuojamas kraujospūdis, ištiriamos klausos, regos organų funkcijos bei nustatomi jų sutrikimai, bet ir įvertinama įvairių organizmo sistemų veikla, pažymimi rasti sutrikimai, nustatoma vaiko fizinio ugdymo grupė bei teikiamos rekomendacijas vaiko sveikatos būklės priežiūrai ugdymo įstaigoje ir namuose.

Nuo 2013 m., vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. V-507 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymo Nr. V-951 „Dėl statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/A „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2013, Nr. 52-2611), profilaktinio sveikatos patikrinimo metu taip pat vertinama ir vaikų dantų ir žandikaulių būklė, todėl vaikai turi apsilankyti ne tik pas šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją, bet ir pas odontologą.

Tėveliai, rūpinkitės savo vaikų sveikata, skirkite laiko kasmetinei vaiko apžiūrai, kadangi net ir nežymus sveikatos sutrikimas gali būti sunkios ligos ateityje priežastimi.

Linkime sveikų ir saugių naujų mokslo metų!

 
Reklaminis skydelis