Mes turime 242 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1371
mod_vvisit_counterŠią savaitę:20493
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:43813

Palaimintojo Jurgio Matulaičio relikvijas turės ir Švenčionių bažnyčia

2015 m. sausio 31 d., šeštadienis Nr.8 (1444)

Sausio 25 d. į Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčią atėję tikintieji netoli pagrindinio altoriaus pamatė ant paaukštinimo stovintį palaimintojo Jurgio Matulaičio portretą ir gražią dėžutę, kurioje buvo relikvija – karsto, kuriame buvo palaidotas palaimintasis Jurgis Matulaitis, gabalėlis. Į relikvijų pagerbimą atvyko ir palaimintojo Jurgio Matulaičio įkurto Vargdienių seserų vienuolyno vienuolės. Apie Jurgio Matulaičio gyvenimo kelią, jo nuveiktus darbus jau trumpai rašėme, tad nesikartosiu, o į Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčią susirinkusius tikinčiuosius su jo biografijos faktais, mintimis supažindino Vargdienių seserų vienuolyno vienuolės. Į relikvijų pagerbimo mišias atėję žmonės galėjo prie relikvijos padėti uždegtą žvakutę, pasimelsti. Tą nuo šiol bus galima padaryti atėjus pasimelsti į Švenčionių bažnyčią. Bažnyčios klebonas Medardas Čeponis džiaugėsi, kad relikviją pavyko atvežti ir į Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčią. Nuo šiol tikintieji galės prašyti ir melstis, žiūrėdami į relikvijas, kurių pagerbimas vyko šventiškoje aplinkoje.

Jau minėjau, kad norintys galėjo pastatyti uždegtą žvakutę prie relikvijos. Ir tų žvakučių vis daugėjo. Graži buvo ir atnašavimo ceremonija, kurios metu taip pat buvo nešamos degančios žvakės. Ta žvakių šviesa tarsi papildė palaimintojo Jurgio Matulaičio žodžius: „Duok, kad sudegčiau kaip ta žvakė ant altoriaus nuo darbo kaitros ir meilės ugnies“. Ir dar vienas svarbus dalykas – relikvijų pagerbimui skirtose šv. Mišiose, kurias aukojo parapijos klebonas Medardas Čeponis, buvo nemažai jaunimo, vadinasi, ir jauniems žmonėms rūpi ne tik virtualus pasaulis, bet yra ir noras prisiliesti prie tikėjimo ištakų, o tai yra svarbu. Tikėkimės, kad prie to prisidės ir palaimintasis Jurgis Matulaitis, kurio relikvijos nuo šiol yra ir Švenčionių visų Šventųjų bažnyčioje.

Algis JAKŠTAS

 
Reklaminis skydelis