Mes turime 360 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1471
mod_vvisit_counterŠią savaitę:1471
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:68194

Kaip prisirašyti pas gydytoją arba pakeisti gydytoją?

2015 m. rugpjūčio 1 d. šeštadienis, Nr.56 (1492)

Turbūt nedaug surastume gyventojų, kurie nebūtų prisirašę pas šeimos gydytojus. Bet ne vienas kartais pamąsto, kad norėtų gydytis kitur. Kaip pakeisti gydymo įstaigą ar gydytoją. Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, kad kiekvienas asmuo gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir gauti pasirinkto šeimos gydytojo paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Pasirinktos gydymo įstaigos registratūroje asmuo turi užpildyti prašymą ir pasirinkti konkretų gydytoją. Jeigu įstaigoje yra įdiegta elektroninė interaktyvi prisirašymo paslauga, prašymą galima užpildyti elektroniniu būdu. Prisirašančiam asmeniui turi būti pateikiamas savivaldybėje veikiančių pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių gydymo įstaigų sąrašas, iš kurio asmuo turėtų išsirinkti konkretų psichikos sveikatos centrą. Už prisirašymo dokumentų tvarkymą asmuo turi sumokėti 0,29 euro mokestį įstaigai, kurioje pageidauja gydytis.

Pateikęs prašymą naujai pasirinktai gydymo įstaigai, asmuo iš ankstesnės įstaigos yra išbraukiamas automatiškai. Nusprendęs pakeisti PASPĮ anksčiau nei po šešių mėnesių nuo pastarojo prisirašymo, asmuo už dokumentų tvarkymą ir persiuntimą jo pasirinktai įstaigai turi sumokėti 2,90 euro mokestį. Ši nuostata nėra taikoma bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų moksleiviams bei aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, kurie studijų metu kitą gydymo įstaigą pasirenka anksčiau nei po šešių mėnesių. Jiems galioja 0,29 euro mokestis. Pasirinkus kitą PASPĮ, asmens sveikatos istorija paciento pasirinktai įstaigai perduodama per 3 darbo dienas, šiai pateikus specialų prašymą.

Asmeniui nepasirinkus konkretaus gydytojo, jį skiria PASPĮ administracija. Užpildęs prašymą, asmuo gali pasirinkti kitą gydytoją toje pačioje gydymo įstaigoje. Gydytojui nutraukus darbo santykius su gydymo įstaiga ar pakeitus specialybę, įstaigos administracija apie pasikeitimus prisirašiusius gyventojus turi informuoti per pirmą jų apsilankymą. Susiklosčius pastarosioms aplinkybėms, gydytoją skiria gydymo įstaigos administracija, jeigu pacientas nepasirenka kitaip.

Prisirašęs asmuo automatiškai išregistruojamas iš aptarnaujamų asmenų sąrašo, kai numiršta, teisės aktų nustatyta tvarka deklaruoja išvykimą iš Lietuvos, pasirenka kitą sveikatos priežiūros įstaigą. Atsakingi įstaigos darbuotojai prisirašiusį asmenį išbraukia iš sąrašo, jei asmuo pateikia laisvos formos prašymą jį išregistruoti, jei gydymo įstaiga likviduojama arba nustoja teikti paslaugas.

Norintys prisirašyti gydymo įstaigose asmenys privalo pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir būti apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu. Vilniaus TLK atkreipia gyventojų dėmesį, kad šeimos gydytojo, odontologo ir pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas asmuo gali gauti tik toje įstaigoje, kurioje tuo metu yra prisirašęs.

Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais 8 700 88888, (8 5) 212 0000, rašykite el. p. vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite internetinėje svetainėje www.vilniaustlk.lt

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

 
Reklaminis skydelis