Mes turime 100 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:42
mod_vvisit_counterŠią savaitę:42
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:10842
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Švenčioniškiams šokėjams lengvai įveikiami ir lenkiški šokiai

2015 m. gruodžio 5 d. šeštadienis, Nr.91 (1527)

Irena POŽĖLIENĖ

Neseniai Švenčionių Juliaus Siniaus šokėjai, kuriuos moko choreografė Jolanta Razmienė, iš Vilniuje vykusio lenkų porinių šokių konkurso grįžo su apdovanojimais.

Mokytoja sakė jau seniai buvo girdėjusi, kad Lenkijoje vyksta konkursai, kuriuose gali varžytis poros. Jie labai populiarūs ir pasižymi dalyvių gausa. „Kadangi su Nemenčinės kultūros centro šokių kolektyvu „Perla“ ir jų vadovu Germanu Komarovskiu esame seni bičiuliai (rengiame bendrus šokių projektus, stovyklas, festivalius bei koncertus), vadovas užsiminė, kad jau antrus metus ir Lietuvoje organizuoja tokį lenkiškų šokių konkursą, sakė J.Razmiene. - Jis pasiūlė ir mums pabandyti. Šokant ansamblyje daugiau diegiama ansambliškumas, lygiavimas, žinoma, ir bendravimas poroje... o konkurse pora atsakinga tik už vienas kitą, individualią techniką bei bendravimą poroje, tai labai didelis stimulas tobulėti“.

Pasak choreografės, kadangi jos šokėjai mėgsta iššūkius, o tuo labiau Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje yra disciplina pasaulio tautų šokiai, sutiko dalyvauti. Konkursui rengtis šokėjams teko laisvu nuo pamokų bei meno mokyklos disciplinų metu, net savaitgaliais, bet jų darbas nenuėjo veltui.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 5 amžiaus kategorijas, I – 5-9 metų šokėjai, II – 10-12 m., III – 13-15 m., IV – 16-18 m., V – 19-26 m. I ir II amžiaus kategorijos šokėjai konkurse turėjo sušokti polką ir krakoviaką. Vyresniųjų šokėjų kategorijoje dar prisidėjo lenkų liaudies šokiai: oberekas, mazurka ir kujaviakas, kuriems atlikti reikia labai gerai išlavintos technikos, pasiruošimo ir, žinoma, plačių choreografinių žinių.

Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos 5 klasės mokiniai varžėsi II amžiaus kategorijoje, kuri buvo gausiausia, net 69 poros. Karina Adomavičiūtė ir Mantas Palažija savo amžiaus kategorijoje vienbalsiai teisėjų buvo išrinkti stipriausia bei techniškiausia pora ir laimėjo pirmąją vietą.

Puikiai pasirodė ir kita šios mokyklos pora: Agota Čepulkovskytė ir Geitvydas Vaitkevičius, kuriems iki finalo pritrūko tik vieno balo, jie užėmė garbingą septintąją (iš 69) vietą.

Gražus bendradarbiavimas, draugystės puoselėjimas ir dalyvavimas įvairiuose konkursuose šokėjams tik į naudą – jie tobulėja, auga tiek techniškai, tiek emociškai, plečiasi jų akiratis.