Mes turime 79 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:56
mod_vvisit_counterŠią savaitę:2198
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:22709

Pašaminės bibliotekoje – pažintis su S.Gimžausku

2015 m. sausio 6 d., trečiadienis, Nr.1 (1534)

Praėjusių metų gruodis visur buvo kupinas kultūrinių renginių. Taip pat ir mūsų rajone. Štai gruodžio pradžioje Pašaminės kaimo bibliotekoje - filiale vyko literatūrinė-muzikinė kompozicija „Lietuviško tautiškumo pragiedrulis: Silvestras Gimžauskas“.

Renginio metu jo kūrybą skaitė aktorius Ferdinandas Jakšys. Kompoziciją paįvairino savo dainomis jaunasis bardas Gytis Ambrazevičius. Projekto vadovas Juozas Žitkauskas surengė nedidelę literatūrinę viktoriną klausytojų būriui, kurie už teisingą atsakymą buvo apdovanoti.

Apie Silvestro Gimžausko gyvenimą, kūrybą ir lietuvybės puoselėjimą jau buvo plačiai rašyta „Švenčionių krašto“ puslapiuose. Tačiau trumpai priminsime, kad S.Gimžauskas gimė 1845 m. Kirdeikiuose, dabartiniame Utenos rajone. Silvestras Gimžauskas buvo poetas, švietėjas, kalbinės etnografinės ir archeologinės medžiagos rinkėjas, vertėjas, publicistas, kunigas. Jis buvo ne tik raiškus svaiginančio tautinės savimonės ūgtelėjimo pavyzdys, bet ir „Aušros“ brandintojas, viena didžiausių XIX a. Lietuvos asmenybių.

Vilniaus mokytojų namų parengto projekto „Jie su Vilnija suaugę“, finansuoto Lietuvos kultūros tarybos, tikslas – papasakoti žmonėms apie Vilnijos krašto žymius žmones, priminti jų kūrybą.

„Švenčionių krašto“ inf.