Mes turime 172 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1062
mod_vvisit_counterŠią savaitę:24097
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:63718

Sukasi metų ratelis

2016 m. spalio 19 d., trečiadienis Nr.78 (1611)

Prieš porą metų Stanislavavo kaimo klube vyko Švenčionių seniūnijos teritorijoje esančių kaimo bendruomenių vakaronė, kurios metu bene pirmą kartą bendruomenių atstovai susirinko tiesiog pabūti, pabendrauti, geriau pažinti vieni kitus, o tai labai svarbu šiais vis didėjančio susvetimėjimo ir atskirties laikais. Praėjo pora metų ir rugsėjo 30 d. svetingi Stanislavavo kaimo bendruomenės „Vystutis“ nariai vėl priėmė kitų kaimo bendruomenių atstovus Stanislavavo kaimo klube. Čia atvykstančius svečius pasitiko „Vystučio“ kaimo bendruomenės pirmininkas Rimantas Stankūnas ir jo pavaduotoja Daiva Trinkūnienė bei smagi Antano Buinausko grojama muzika.

- Nėra nieko nuostabesnio už dieną. Dienos bėga, keičia viena kitą. Kiekviena diena turtinga kažko naujo. Kaip gražu po gražios dienos atėjus vakarui susirinkti visiems drauge į didelį būrį, pasidalinti prabėgusios dienos įspūdžiais, padainuoti, pavakaroti, kaip kadaise po sunkių rudens darbų vakarodavo mūsų senoliai, - pradėdama renginį kalbėjo vedėja Žydrūnė Trinkūnaitė.

Iš tiesų daug kas keičiasi, keičiasi neatpažįstamai ir Lietuvos kaimas. Kaip jau minėjau, didėja ne tik socialinė atskirtis, bet ir susvetimėjimo, uždarumo banga vis didesnė ir todėl smagu, kad į vakaronę susirinko net 6 kaimo bendruomenių atstovai: Stanislavavo kaimo bendruomenė „Vystutis“, Milkuškų kaimo bendruomenė, Šventos kaimo bendruomenė „Šventa“, Činčikų kaimo bendruomenė, Zadvarninkų kaimo bendruomenė „Uždvaris“ ir Ragaučinos kaimo bendruomenė „Prie siauruko“. Ne tiek ir mažai susirinko, ir visi atvažiavo ne tik su gražiais palinkėjimais, mintimis apie praėjusį laiką ir ateitį, bet ir su lauknešėliais.

Muzikinę vakaronės dalį užpildė ne tik mano jau minėtas Antanas Buinauskas, bet ir Švenčionėlių kultūros centro moterų ansamblis „Gabija“.

Pirmasis visus susirinkusius pasveikino Stanislavavo kaimo bendruomenės „Vystutis“ pirmininkas Rimantas Stankūnas. Po to tų sveikinimų ir pasisakymų buvo ir daugiau. Smagią juoko dozę padovanojo šeimininkių suvaidinta pjesė „mama prie kompiuterio“. Tai realus nūdienos vaizdelis, parodantis dviejų kartų – tėvų ir vaikų – požiūrį į šiuolaikines technologijas ir sugebėjimą jomis naudotis. Čia kaip tame mamos atsakyme dukrai, kad vietoj failo visą kompiuterį geriau atsiųsti. O didžiausias vakaronės laimėjimas – galimybė vieniems geriau pažinti kitus, ir tegul sau sukasi tas metų ratelis, galbūt po metų jo dūzgimo suvilioti į Stanislavavo kaimo klubą vėl rinksis kaimo bendruomenių atstovai. Juk pakalbėti, pasidžiaugti tuo, kas padaryta, ir pasvajoti apie ateitį bendrame rate kur kas smagiau nei vienumoje.

Algis JAKŠTAS