Mes turime 227 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:5339
mod_vvisit_counterŠią savaitę:31320
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:130573
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Kristaus meilė valdo mus

2017 m. sausio 25 d., trečiadienis, Nr.7 (1636)

Maldų už krikščionių vienybę savaitė Šiaurės pusrutulyje švenčiama nuo sausio 18 d. iki sausio 25 d. Šią datą 20-ojo amžiaus pradžioje, 1908 m., pasiūlė anglikonas kunigas tėvas Paulius Vatsonas (Wattson), kuris vėliau tapo kataliku, nes tai laikotarpis šv. Petro katedros ir šv. Pauliaus atsivertimo švenčių, todėl reikšminga krikščioniškajam pasauliui. Bet dabartinį pavidalą ji įgavo tik po Vatikano II susirinkimo. Kas metai nuo 1968 metų nustatomos bendros maldos už krikščionių vienybę savaitės temos. Bendrą temą parenka Pasaulinės bažnyčios tarybos Tikėjimo ir konstitucijos komisija ir Popiežiškoji krikščionių vienybės taryba. Jos taip pat suderina ekumeninės savaitės metu naudojamus maldos tekstus. 2017 m. maldos už krikščionių vienybę savaitės tema – „Kristaus meilė mus skatina susitaikinti“.

Maldos savaitės už krikščionių vienybę pamaldos jau kelinti metai vyksta ir Švenčionyse. Šiemet jos tradiciškai prasidėjo Švenčionių Švč. Trejybės cerkvėje. Čia pamaldoms vadovavo svečias iš Vilniaus, diakonas Vitalijus. Nors cerkvė dar skendi pastoliuose, kurie sustatyti ir jos viduje, bet pamaldų už krikščionių vienybę proga durys buvo atvertos ir stačiatikiams, ir katalikams.

Po trumpų maldų iškilminga eisena iš cerkvės patraukė link Švenčionių Visų Šventųjų bežnybčios. Saugiai pereiti Vilniaus gatvę tikintiesiems padėjo Švenčionių komisariato policijos pareigūnai. Trumpam sustabdę gana intensyvų penktadienio pavakarių eismą. Praėjusi šalia savivaldybės pastato eisena ėjo toliau. Kirtę Švenčionėlių g. (čia taip pat budėjo policijos pareigūnai) ir perėję parką, tikintieji saugiai pasiekė Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčią. Čia juos palaimino parapijos klebonas Medardas Čeponis ir pakvietė visus į bažnyčios vidų.

Maldoms už krikščionių vienybę vadovavo vikaras Marijan Apriško. Net keturiomis kalbomis: lietuvių, lenkų, rusų ir baltarusių, buvo skaitomas skaitinys – šv. apaštalo Pauliaus laiškas korintiečiams. Parapijos choras giedojo psalmę, o svečias iš Vilniaus stačiatikių diakonas Vitalijus pagiedojo Evangeliją lietuviškai ir rusiškai, kunigas Marijan Apriško – lenkiškai ir baltarusiškai. Bendruomenės malda taip pat skambėjo keturiomis kalbomis.

Baigiantis pamaldoms visus maldininkus palaimino kunigai Medardas ir Marijanas. Už dalyvavimą krikščionių vienybės pamaldose Švenčionių parapijos klebonas Medardas Čeponis dėkojo maldininkams, diakonui Vitalijui, vikarui Marijanui, choristams. Graži ir prasminga šventė baigėsi, bet jos įžiebta ugnis neužgęsta. Juk susivienijęs krikščioniškasis pasaulis gali padaryti labai daug vardan geresnio gyvenimo žemėje. Ir kaip pavyzdį laikydami Kristaus meilę žmonėms, galime pasakyti: „Kristaus meilė valdo mus, tik neatstumkime tos meilės, pasitikėkime ja ir vienas kitu“.

Algis JAKŠTAS