Mes turime 116 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3233
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3233
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:69956

Draudžiama žvejoti lydekas

2017 m. vasario 4 d., šeštadienis, Nr.10 (1639)

Nuo vasario 1 dienos įsigaliojo draudimas žvejoti lydekas. Draudimas galios iki balandžio 20 dienos visuose vandens telkiniuose Lietuvoje. Draudimas galioja ne tik žvejams mėgėjams bet ir verslininkams. Šis draudimas įtvirtintas tam, kad galima būtų apsaugoti ankstyvą pavasarį pradedančias neršti lydekas.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai iki pat draudimo žvejoti lydekas pabaigos vykdys sustiprintą vandens telkinių kontrolę. Praėjusiais metais lydekų draudimo metu pareigūnai surengė 366 reidus ir patikrino daugiau kaip 3 tūkst. žvejų mėgėjų, buvo nustatyta 280 pažeidimų. Bendra pažeidėjų padaryta žala žuvų ištekliams siekė daugiau kaip 12 tūkst. eurų. Aplinkos ministerija primena, kad nepaisantiems draudimo žvejoti lydekas teks mokėti ne tik baudą, bet ir atlyginti žalą gamtai. Administracinių nusižengimų kodekse už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą numatyta bauda iki 60 Eur. Š. m. sausio 6 d. aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtintas Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarkos aprašas ir Padarytos žalos žuvų ištekliams baziniai įkainiai. Vienos lydekos bazinis įkainis – 145 Eur. Skaičiuojant žalą aplinkai, šis įkainis dauginamas iš vartotojų kainų indekso, kurį skelbia Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Mūsų inf.

 
Reklaminis skydelis