Mes turime 214 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3647
mod_vvisit_counterŠią savaitę:19041
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:136971

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė: Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius vėl pažeidė įstatymą

2018 m. gegužės 5 d., šeštadienis Nr.32 (1756)

Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

2017 m. spalio 19 d.meras R.Klipčius pasirašė potvarkį sušaukti savivaldybės tarybos posėdį bei sudaryti jo darbotvarkę, įtraukiant ir su Švenčionėlių progimnazija susijusį klausimą. Pažymėtina, kad Švenčionėlių progimnazijoje mokytoja dirba R.Klipčiaus motina. VTEK neturi duomenų, kad nuo šio potvarkio pasirašymo meras būtų nusišalinęs.

Savivaldybės taryboje 2017 m. spalio 26 d.svarstant klausimą dėl Švenčionėlių progimnazijos edukacinių erdvių efektyvinimo, meras R.Klipčius pareiškė nusišalinantis nuo šio klausimo tik po to, kai savivaldybės tarybai pats pranešė apie jo nagrinėjimą ir išklausė šį klausimą pristačiusią pranešėją. Pareiškęs nusišalinimą, politikas, prieš išeidamas iš salės, pridūrė, esą „klausimas tikrai labai svarbus, reikalingas mūsų rajono gyventojams“. VTEK vertinimu, meras R.Klipčius šiuo atveju nusišalinimo procedūrą įvykdė netinkamai. Minėtieji savivaldybės tarybos posėdyje nagrinėti klausimai politikui kėlė tiesioginį interesų konfliktą dėl mero R.Klipčiaus motinos darbo Švenčionėlių progimnazijoje.

Vos trejus metus dirbęs meru, Rimantas Klipčius jau keliskart buvo VTEK pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus.

2017 metų balandžio 26 d.Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka bei terminais deklaruoti privačius interesus.

2017 m. lapkričio 22 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl Švenčionių rajono savivaldybės mero Rimanto Klipčiaus elgesio. Aiškinamasi, ar meras turėjo nusišalinti savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimą suteikti garantiją už ilgalaikę 250 tūkst. eurų paskolą UAB „Pabradės komunalinis ūkis“, kurią bendrovė ketino imti iš AB „Šiaulių bankas“. R.Klipčius savo privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs duomenis apie asmeniškai gautą paskolą iš minėtojo banko, ir šis sandoris tebegalioja. Vienas iš tarybos narių, besikreipusių į VTEK, pasakojo, kad, jo turima informacija, būtent minėto banko paskola galėjo pagelbėti su milijoninėmis skolomis atėjusiam į mero postą Rimantui Klipčiui.

Ir tai dar ne viskas. VTEK Rimantą Klipčių pripažino pažeidus įstatymą dar jam esant tarybos nariu.

Po to, kai dar būdamas tarybos narys Rimantas Klipčius įžūliai nereagavo į jokius VTEK raginimus bei priminimus ir nepateikė viešųjų ir privačių interesų deklaracijos, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija 2013 m. gruodžio 3 d. pripažino Rimantą Klipčių pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Dėl šio pažeidimo Vilniaus apylinkės teismas 2014 m. vasario 18 d. nutarimu Rimantą Klipčių pripažino padarius administracinį teisės pažeidimą ir skyrė jam administracinę nuobaudą – įspėjimą.

Na, ir „deimantas mero karūnoje“ - mūsų žurnalisto išvarymas iš susitikimo su gyventojais. Šią mero savivalę įvertino teismas: pripažino padarius nusikaltimą ir skyrė baudą.

Tiek kartų pažeidusio įstatymus mero turbūt reikėtų paieškoti.

Mūsų inf.

 
Reklaminis skydelis