Mes turime 168 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3345
mod_vvisit_counterŠią savaitę:14208
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:77629

Draudikai perspėja: mirtinų nelaimių vandenyje – daugiausiai per 4 metus

2018 m. birželio 30 d., šeštadienis Nr.48 (1772)

Maudynės, kitos vandens pramogos ir neatsargi žvejyba sausio-gegužės mėnesiais jau nusinešė 57-ių žmonių gyvybes – daugiausia per pastaruosius ketverius metus.

„Karšti vasariški orai į Lietuvą šiemet atėjo anksti, ir tai turėjo didelės įtakos žmonių pasirinkimui, kur ir kaip leisti laisvalaikį. Vandens pramogos – vienas populiariausių ir labiausiai prieinamų poilsio būdų. Išsimaudyti ežere, tvenkinyje ar upėje nieko nekainuoja, išsinuomoti valtį, irklentę ar vandens dviratį nėra brangu, o plaukiojimas jais nereikalauja jokių specialių įgūdžių – nenuostabu, kad tai yra įprastos masinės pramogos, kurių rizika dažnai nuvertinama panašiai kaip ir kitų kasdienių dalykų“, – sako BTA asmens draudimo specialistas Andrius Žilėnas.

Ekspertas pastebi, kad saugumą vandenyje padidintų paprasčiausios saugaus elgesio taisyklės: nesirinkti užžėlusių, sulaukėjusių pakrančių, nepulti į vandenį neišsiaiškinus, koks krantas, neplaukti per toli, tinkamai įvertinti jėgas, ar jų užteks grįžti į krantą.

Vasarą būtina vartoti pakankamai skysčių, dėvėti galvos apdangalus ir saugotis terminio šoko: įkaitus nešokti į šaltą vandenį. Tokiu atveju raumenys susitraukia, gali atsirasti mėšlungis, sustreikuoti širdis, sutrikti kvėpavimas. Mažiausia klaida gali reikšti traumą ar net atimti gyvybę.

Gelbėtojai jau ne vienerius metus kartoja ir pagrindines saugumo taisykles plaukiant valtimi, vandens dviračiu: nerekomenduojama vaikščioti, suptis, baksnoti ar kutenti bendrakeleivių. Tokios priemonės leidžia nuplaukti toli į ežerą, kur gylis gerokai didesnis nei pakrantėje, todėl valčiai ar vandens dviračiui pakrypus ar apvirtus, gali būti labai skaudžių padarinių.

Plaukiodami vandens telkiniuose, žmonės šiemet jau patyrė pjautinių traumų, kaulų lūžių, patempimų. Vienam BTA klientui trūko ausies būgnelis, kai jis vandenyje netyčia susidūrė su ten irgi plaukiojusiu sūnumi.

Draudikai atkreipia dėmesį, kad 95 proc. traumų prie vandens patiria vyrai.

 

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ inf.

 
Reklaminis skydelis