Mes turime 106 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1635
mod_vvisit_counterŠią savaitę:17905
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:149186
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2018 m. rugpjūčio 1 d., trečiadienis Nr.56 (1780)

Pasala ir kontrabandininkų gaudynės

VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai kurį laiką stebėjo vieną sodybą Švenčionių rajone. Jos savininkas čia negyvena ir su sodyboje nutikusiais įvykiais, pirminiais duomenimis, nėra susijęs ir apie juos nieko nežinojo.

Į sodybos kiemą įsuko automobilis „Audi 100“. Ignalinos pasieniečiai pažino, kad jį atvairavo 57-erių gyventojas. Šalia sėdėjo dar vienas vyras. Mašina sustojo už ūkinio pastato prie lauko tualeto. Nežinodami, kad yra stebimi pasieniečių, abu atvykėliai iš „Audi 100“ į tualetą pradėjo krauti polietilenu apvyniotas dėžes.

Jiems bebaigiant darbą pasirodė tolėliau buvę pasieniečiai. Krovikai, pamatė VSAT pareigūnus, jų nurodymams nepakluso. Šoko į „Audi 100“ ir dideliu greičiu spruko iš sodybos. Kadangi vairuotojas buvo žinomas ir apie šį įvykį jau buvo informuotos artimiausios sargybos, specialiųjų priemonių sodyboje pasieniečiai nusprendė nenaudoti.

Ties Ceikiniais „Audi 100“ stabdė kitas VSAT ekipažas, tačiau ir čia vairuotojas nesustojo. Jį pasieniečiai netrukus sulaikė Vosiūnuose. Sulaikymo metu nei vairuotojas, nei kartu su juo važiavęs 24-erių Baltarusijos pilietis nesipriešino. Užsienietis į Lietuvą buvo atvykęs legaliai ir turėjo visus būtinus dokumentus.

Paaiškėjo, kad abu vyrai svetimos sodybos lauko tualete bandė paslėpti 3500 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo lietuviui ir baltarusiui pradėtos administracinės teisenos. Jiems gresia baudos nuo 4000 iki 6000 eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti automobilį „Audi 100“.

Maža to, pasieniečiai vairuotojui dar pradėjo administracinę teiseną dėl nepaklusimo VSAT pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui, sustabdyti transporto priemonę. Už tai švenčioniškis dar gaus baudą nuo 850 iki 1200 eurų.

Po apklausų abu vyrus pasieniečiai paleido. „Audi 100“ ir cigaretės saugomi Ignalinos pasienio rinktinėje.

 

Švenčionyse apvogtas butas: nuostolis – beveik 3,5 tūkst. eurų

Liepos 29 d., sekmadienį, apie 15.30 val., Švenčionyse gyvenanti moteris (g. 1951 m.) grįžusi namo pastebėjo, kad pro langą įsibrauta į butą, bute išmėtyti daiktai ir rūbai.

Apžiūrėjus butą paaiškėjo, jog dingo 2 800 eurų, auksinis vestuvinis platus žiedas (300 eurų vertės), auksiniai auskarai su žydros spalvos akmenuku (150 eurų vertės), auksinė apyrankė (180 eurų vertės). Iš viso padaryta žala sudaro 3 430 eurų.

 

Pavoverėje degė namas

2018 m. liepos 24 d. 21 val. 32 min. gautas pranešimas, kad individualiame gyvenamajame name, Pabradės sen., Pavoverės k., Piorkų g., kilo gaisras. Pastatas priklauso S.O., bet jį nuomojosi ir jame gyveno J.J. Atvykus pirmosioms ugniagesių gelbėtojų pajėgoms, iš dviejų aukštų mūrinio namo su palėpe (14×11 m) veržėsi dūmai. Gaisro metu apdegė ir aprūko antrame aukšte du kambariai (4×4 m ir koridorius 5×2 m), dalis pirmo aukšto užpilta vandeniu. Palėpėje smilko pjuvenos. Pastate nebuvo įrengtas autonominis dūmų signalizatorius, o draudimas nuo gaisrų ir kitų nelaimių nepratęstas. Spėjama gaisro priežastis – elektros instaliacijos gedimas.

 

Vanduo pasiglemžė 92 gyvybes

Vanduo – ne tik malonumas, bet ir pavojus. Šiemet iki liepos 27 d. šalies ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 92 nuskendusius žmones, iš jų 3 vaikus. Pernai tuo pačiu metu jie buvo ištraukę 78 nuskendusius žmones, iš jų 2 vaikus. Daugiausia žmonių nuskendo Kauno (18) ir Vilniaus (17) apskrityse. Vien šių metų birželį ir liepą nuskendo 35 žmonės. Dažniausios skendimų priežastys – per didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir neatsargus elgesys vandenyje. Žmonės į vandenį šoka iškaitę, kartais apsvaigę nuo alkoholio, neįvertina savo jėgų ir per toli nuplaukia.

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai vandens telkiniuose išgelbėjo 38 žmones, iš jų 2 vaikus, pernai tuo pačiu metu buvo išgelbėta 20 žmonių, iš jų 2 vaikai.

Iš viso šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 362 gelbėjimo darbus vandenyje, o tai yra 66 proc. daugiau negu pernai tuo pačiu metu. Pernai jų atlikta 218.

Liepos 7-osios vakare gautas pranešimas, kad Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje, vyras bandė perplaukti Startų ežerą ir nebesugrįžo. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai  1979 m. gimusio nuskendusio vyro kūną rado už 25 m nuo kranto.

Liepos 17 d. Šilalės rajone, Didkiemio kaime, Balskų užtvankoje, už 300 m nuo kranto skendo du vyrai. Vienas jų buvo išgelbėtas ir perduotas medikams. Kito vyro, gimusio 1997 m., tebeieškoma iki šiol.

Kad neįvyktų tokių skaudžių nelaimių, ugniagesiai gelbėtojai įspėja: būkite atsargūs prie vandens telkinių: nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose. Nesimaudykite pavalgę ar apsvaigę nuo alkoholio. Nenerkite staiga į vandenį, jeigu ilgai buvote saulėkaitoje. Neplaukite per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinę savo jėgas galite nebesugebėti parplaukti į krantą. Taip pat neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.

Draudžiama maudytis karjeruose, kanaluose, priešgaisriniuose rezervuaruose, kūdrose, kur nėra įrengta paplūdimių ir kur nebudi gelbėtojai. Neišdykaukite valtyje, nes valtis gali apvirsti. Prižiūrėkite savo vaikus, kad jie nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros. Pamatę skęstantį žmogų, kvieskite gelbėjimo tarnybas skubiuoju pagalbos telefonu 112.

 

VSAT, Policijos departamento, Vilniaus APGV Švenčionių PGT ir PAGD inf.