Mes turime 208 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3604
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3604
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:70327

Po pokalbių su mokesčių specialistais gyvulių augintojai sumokamėjo sumokėjo beveik perpus daugiau mokesčių

2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis Nr.69 (1793)

Valstybinė mokesčių inspekcija, vykdydama mėsos ir jos gaminių gamybos bei prekybos sektoriaus stebėsenos bei kontrolės projektą, stebi pozityvius pokyčius,susijusius ne tik su VMI akiratyje atsidūrusiais mokesčių mokėtojais. Jie akivaizdūs visame sektoriuje: palyginus 2017-ųjų bei 2018-ųjų pirmų septynių mėnesių duomenis matosi, kad mėsos sektoriuje veikiančių mokesčių mokėtojų (PVM mokėtojų) pardavimai augo 4 proc., 1 proc. daugiau deklaruota PVM, vidutinis darbo užmokestis augo 11 proc.(nuo 626 iki 697 eurų), o mokesčių sumokėta 3 proc. arba 7,6 mln. eurų daugiau.

Vykdant „Mėsos projektą“ didžiausias sumokėtų mokesčių augimas - 45 proc. – siejamas su gyventojais, kurie augina mėsinius galvijus ir kurie teikė pranešimus, kad savo reikmėms pernai skerdė neadekvačiai daug galvijų. VMI aktyviai priežiūrai pasirinko santykinai nedidelę mokesčių mokėtojų grupę – 151 gyventoją.Jų sumokami mokesčiai padidėjo vos ne per pusę.  Tų gyventojų atžvilgiu nėra taikomi kontrolės veiksmai. VMI pasirinko švelnias poveikio priemones – pokalbius. Jų metu atsižvelgiama į paties mokesčių mokėtojo teikiamus duomenis ir tik tuomet vertinama, ar jis teisingai apskaitė pajamas, ar teisingai apskaičiavo mokesčius.

Kalbant apie konkrečias situacijas galima paminėti, pvz., kad Kauno AVMI, bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, išskyrė atvejus, kai ūkininkai, PVM mokėtojai, organizuojantys darbuotojų maitinimą, užmiršta arba nežino, kaip tinkamai mokėti mokesčius.

 Kovojant su afrikinio kiaulių maro plitimu, pagal VMVT reikalavimus, kiaulių ūkiuose draudžiama darbuotojams į fermą įsinešti gyvūninio maisto. Todėl ūkininkai patys rūpinasi darbuotojų maitinimu.* Po pokalbio vienas ūkininkas patikslino trejų metų PVM deklaracijas ir papildomai deklaravo apie 18 tūkst. eurų PVM, iš kurių - 3 tūkst. eurų už suvartojimą privatiems poreikiams, t. y. už darbuotojų maitinimą. Likę 15 tūkst. eurų - stebėsenos metu įvertinus per i.SAF ir i.VAZ posistemius gaunamus duomenis bei atlikus jų „kryžminį“ sutikrinimą ir nustačius, kad ne visos apmokestinamosios pajamos  buvo deklaruotos PVM deklaracijose.

Klaipėdos AVMI vykusio pokalbio metu mokesčių mokėtojas pripažino, kad pardavinėja avis, išveža ir į užsienį, gauna atlygį grynais ir pervedimu per banką, tačiau nepaaiškino, kur deda avis, paskerstas savo reikmėms. Per trejus metus jis paskerdė 222 avis ir pardavė 1111 gyvų avių, tačiau nedeklaravo gautų pajamų. Per pakartotinį pokalbį gyventojas papildomai deklaravo per dvejus metus gavęs 46,2 tūkst. eurų pajamų, o už šių metų keturis mėnesius – beveik 5,5 tūkst. eurų mokėtino PVM. Jis taip pat pateikė prašymą registruotis PVM mokėtoju.

Situacijų, kai gyvulių augintojai neteisingai deklaravo gautas pajamas, privatiems poreikiams „sunaudojo“ neadekvačiai didelius kiekius paskerstų galvijų ir pan., nustatyta visose apskrityse, ir visais atvejais gyventojai po pokalbių su mokesčių specialistais suskubo pasitaisyti.

VMI primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus pranešti galima Mokesčių informacijos centro pasitikėjimo telefonu 1882, naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.ltarba apsilankius mokesčių inspekcijoje.

 

* Darbuotojų maitinimui naudojant ūkyje užaugintą produkciją ar užaugintų gyvulių skerdieną, reikia PVM deklaracijoje (forma - FR0600) deklaruoti suvartojimą privatiems poreikiams (išrašant PVM sąskaitą faktūrą ir pateikiant jų duomenis per išmaniąją mokesčių administravimo sistemą (i.MAS) į elektroninį sąskaitų faktūrų posistemį (i.SAF)) bei apskaičiuoti pardavimo PVM. Pavėluotai deklaravus suvartojimą privatiems poreikiams, tenka mokėti ne tik  apskaičiuotą PVM sumą, bet  ir delspinigius.

VMI inf.

2018-09-19

 
Reklaminis skydelis