Mes turime 193 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4006
mod_vvisit_counterŠią savaitę:4006
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:15886
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Statiniais laikomi tik nekilnojamieji daiktai

2018 m. spalio 27 d., šeštadienis Nr.80 (1804)

Daugelis žinome, kas yra statinys, o jei ne, galime pasitikslinti Statybos įstatymą. Jame nurodoma, kad statinys – nekilnojamasis daiktas (pastatas arba inžinerinis statinys), turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus.

Civiliniame kodekse nustatyta, kad nekilnojamaisiais daiktais laikomi daiktai, kurie yra nekilnojami pagal prigimtį ir pagal savo prigimtį kilnojami daiktai, kuriuos nekilnojamaisiais pripažįsta įstatymai.

Elektros energetikos įstatyme reglamentuota, kad elektros energijos persiuntimui skirtos žemosios ir vidutinės įtampos elektros oro linijos, oro kabeliai ir požeminių kabelių linijos ir įrenginiai, įskaitant transformatorinėse ir transformatorių pastotėse įrengtus įrenginius, kartu su požeminių kabelių kanalais, linijas laikančiomis atramomis ir kitais priklausiniais, laikomi kilnojamaisiais daiktais, išskyrus elektros tinklų priklausinius, kurie pagal Statybos įstatymą laikytini pastatais.

Elektroninių ryšių įstatyme nurodyta, kad ryšių linijos, kabeliai, ryšių kabelių kanalų sistemos taip pat laikomos kilnojamaisiais daiktais.

Gamtinių dujų įstatyme aiškinama, kad mažo ir vidutinio slėgio dujotiekiaipriskirtini kilnojamiesiems daiktams.

Statybos įstatyme nurodytas apibrėžimas „statinys“ negali būti taikomas objektams, kurie laikomi kilnojamais daiktais. Tokių objektų įrengimui (sukūrimui) Statybos įstatymas ir jo įgyvendinamieji teisės aktai netaikomi.

Kilus klausimams, konsultacijos galima kreiptis į VTPSI specialistus bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 207 3333.

VTPSI inf.

 
Reklaminis skydelis