Mes turime 192 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4000
mod_vvisit_counterŠią savaitę:4000
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:15880
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

ATSAKYMAS Į REPLIKĄ. Kaltanėnų svirnas bus atstatytas

2018 m. spalio 27 d., šeštadienis Nr.80 (1804)

Išardyto Kaltanėnų svirno pirmieji pasigedo miestelio gyventojai. Jie kreipėsi į tarybos narį Kęstutį Trapiką. Į tarybos nario Kęstučio Trapiko viešą repliką dėl dingusio kultūros paveldo objekto – svirno, operatyviai reagavo Kultūros vertybių apsaugos departamentas prie Kultūros ministerijos.

Vietinei valdžiai, kuri turėtų rūpintis jos teritorijoje esančiais saugomais objektais, matyt, nė motais, gali sau dingti pusė jų, juolab niekas nesivargina informuoti rajono gyventojų, kas vyksta. Per ketverius netus „išėjo iš mados“ prie tvarkomų objektų statyti informacinius stendus, kurie, bent jau anksčiau buvo privalomi. Stenduose nurodomas projekto pavadinimas, darbus vykdantis rangovas ir net subrangovai, projekto vertė, darbų pradžia ir planuojama pabaiga. Pažiūrėjai – ir viskas aišku, skaidru. Matyt, dabartinei rajono valdžiai toks atvirumas nepakeliamas... Remontuojami objektai tapo užslaptinti. Po 7 kartus toje pačioje vietoje statybininkai kasa, užkasa ir vėl kasa (tokį absurdišką rekordą užfiksavo vienas Švenčionėlių gyventojas Ryto gatvės remonte), o žmonės net negali sužinoti, kas taip dirba.

Dėl Kaltanėnų svirno nugriovimo Kultūros vertybių apsaugos departamentas pirmiausia ir nurodė, kad didžiausias trūkumas, jog gyventojai nebuvo tinkamai informuoti. Oficiali informacija yra tokia: svirnas išardytas, rąstai sunumeruoti, jie bus restauruoti ir pastatas bus iš naujo surinktas, o dalis netinkamų restauravimui rąstų pakeisti.

Mūsų inf.

 
Reklaminis skydelis