Mes turime 526 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3132
mod_vvisit_counterŠią savaitę:9542
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:91291
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

80 000 eurų Vilniaus krašto bendruomenių iniciatyvoms

2019 m. vasario 27 d., trečiadienis Nr.16 (1836)

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis programą „Mes – bendruomenė“, šiemet įsteigė 80 tūkst. eurų fondą veikloms, skatinančioms bendruomenių mokymąsi ir tobulėjimą. Konkurse dalyvauti gali visos Lietuvos bendruomenės, iš kurių kiekviena turės šansą pelnyti 10 tūkst. eurų finansavimą savo idėjai įgyvendinti. Jau penkerius metus gyvuojanti programa padėjo realizuoti daugiau nei 28 bendruomenių iniciatyvas, tarp kurių ir Vilniuje, Pilaitės rajone, atnaujinta futbolo aikštelė.

„Šalies bendruomenėse kasdien gimsta daugybė puikių iniciatyvų, deja, bet dauguma jų susiduria su lėšų trūkumu ir lieka neįgyvendintos. Matome, jog „Mes – bendruomenė“ programos dėka įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik rezultatai, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe. Šių metų konkurso rekordinis, 80 tūkst. eurų, prizinis fondas skirtas iniciatyvoms, kurios skatina mokytis visą gyvenimą. Įvairūs kursai, edukacinės veiklos ar kitos mokymosi kartu formos, kurios atneš įsimintinų patirčių ir praturtins vietos bendruomenės narių gyvenimus“, – dalinasi Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė ir priduria, kad konkurse gali dalyvauti visos Lietuvos bendruomenės.

Pasak K. Meidės, bendruomenės kasmet vis labiau stebina savo iniciatyvų įvairove. Pavyzdžiui, pernai kauniečiai elektrifikavo 1894 m. pastatytą „Parako“ sandėlį, kuris tapo pagrindine bendruomenės susibūrimų vieta, o anykštėnai įrengė netradicinę susitikimų bei užsiėmimų erdvę miesto parke. 

2017 metų „Mes – bendruomenė“ konkursą laimėjusio labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ direktorius Gediminas Tvarijonas sako, kad aktualios bendruomenei idėjos įgyvendinimas padeda suvienyti skirtingo amžiaus žmones.

„Pilaitės mikrorajone gyvena virš 30 tūkst. žmonių, bet jame nebuvo nė vienos tvarkingos futbolo aikštelės, todėl egzistavo didelis poreikis įrengti saugią aikštelę žaisti vaikams. Futbolui buvo tinkama tik viena duobėta ir apleista mokyklos aikštė. Su mokyklos administracija susitarėme, kad ją atnaujinsime. Idėja pasiteisino labiau nei tikėtasi – visą rudenį, iki atšąlant orams, kasdien, iki sutemų – kol matosi kamuolys, aikštelėje žaidė vaikai, vyko futbolo treniruotės. Sulaukiau labai daug teigiamų bendruomenės atsiliepimų, paaugliai spaudė ranką ir dėkojo, o „Facebook” naujienų srautą užpildė vietos gyventojų siūlymai eiti pažaisti futbolą“, – pasakoja G. Tvarijonas.

Šių metų programos „Mes – bendruomenė“ pagrindinė tema – bendruomenių savišvieta – iniciatyvos, suteikiančias galimybę mokytis visą gyvenimą. Bendruomenės kviečiamos konkursui teikti projektus, kurie būtų susiję su infrastruktūros, reikalingos bendruomenių mokymuisi, vystymu arba skatintų mentorystę ir įgūdžių tobulinimą.

Prioritetinės programos sritys apima įvairaus spektro veiklas. Infrastruktūros plėtrai galima teikti idėjas, kuriomis siekiama vystyti ilgalaikius edukacinius projektus. Pavyzdžiui, sutvarkyti ar įrengti patalpas, reikalingas edukacijai, sportui, aprūpinti bendruomenę knygomis, kompiuteriais, stalo žaidimais ir kitomis priemonėmis mokymuisi.

Iš bendruomenių taip pat laukiama projektų, kurie skatintų įgyti naujų ar ugdyti esamus socialinius ir praktinius įgūdžius. Pavyzdžiui, bendruomenės gali gauti finansavimą užsienio kalbų, kompiuterinio ir skaitmeninio raštingumo, verslumo, meninės saviraiškos, psichologinio tobulėjimo, sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo kursams. Į šiuos užsiėmimus galima pasikviesti mentorius –  žinomus, daug pasiekusius žmones, kurie įkvėptų bendruomenę savo pavyzdžiu, galinčius padėti ugdyti bendruomenės narius, keistis žiniomis.

Bendruomenes vienijančios – nevyriausybinės, ne pelno siekiančios – organizacijos projektus konkursui gali teikti nuo 2019 m. vasario 20 d. Konkurso nuostatus ir paraiškos formą galima rasti „Maximos“ interneto svetainėje. Konkurso nugalėtojais balandžio 30 d. bus paskelbti 8 projektai. Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skirs 70 procentų idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo.

 

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.