Mes turime 298 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:311
mod_vvisit_counterŠią savaitę:31211
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:131542

VRK skelbia išankstinius rinkimų rezultatus –rajoną valdys viena partija

2019 m. kovo 6 d., trečiadienis Nr.18 (1838)

Šie rinkimai rajone atvėrė kelią visiškai vienvaldystei. Rajono taryboje Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), rajone paprastai vadinama Klipčiaus partija, laimėjo 15 vietų, bet su meru turės visas 16, nes jau pirmame ture meru buvo išrinktas Rimantas Klipčius. Tai reiškia, kad liberalams nereikia kurti koalicijos – viena partija (visai kaip prieš 30 metų!) sudaro visą valdančiąją daugumą. Išrinkti liberalai: R.Klipčius, R.Klipčius, V.Čepukova, Z.Zenkevičius, E.Demidovas, B.Vilimas, J.Deveikienė, V.Vaitkevičius, A.Čenkus, S.Kazlienė, J.Jurkuvėnienė, V.Meškauskas, I.Sinienė, V.Kasperovič, G.Steckis, 16-ta sąraše R.Grigianecienė.

Liberalų koalicijos partneriai Lenkų rinkimų akcija su Rusų aljansu taryboje turės 4 vietas (A.Jundo, V.Jedinskij, E. Jedinskij, A.Šarėjus). Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 3 (R.Pauliukevičius, V.Rastenienė, R.Pauliukevičius) ir Darbo partija – 2 (K.Ramelis, R.Krupenina).

Į tarybą nepateko nei vienas socialdemokratas, konservatorius, ir Liberalų sąjūdžio atstovas.

Tokią demokratiškoms valstybėms nebūdingą situaciją galėjo nulemti visuomeninio rinkimų komiteto „Piliečių balsas“ akivaizdus sunaikinimas – iš komiteto išstojo trys nariai, nors buvimas komitete niekaip neapsunkino jų kasdienybės, reikėjo tiesiog pabūti sąraše. Šalyje visuomeniniai komitetai laimėjo daugiausia mandatų. Matyt, ne išimtis būtų buvę ir Švenčionių r. Tuo pačiu pašalinus stipriausią konkurentą K.Trapiką, buvo atvertas kelias į lengvą pergalę dabartiniam merui R.Klipčiui.

Mero rinkimus laimėjo R.Klipčius (63,64 proc. nuo galiojančių biuletenių), už jį balsavo 8224 rinkėjai iš jų paštu 1457).

Artimiausias konkurentas Z.Jedinskij gavo 1265 balsus, iš jų paštu 289, tai sudaro 9,79 proc. nuo galiojančių biuletenių.

Trečias liko LVŽS kandidatas R.Pauliukevičius (5,9 proc. nuo galiojančių biuletenių – 762 balsai, iš jų paštu 182).

Ketvirta – darbo partijos kandidatė R.Krupenina (5,7 proc., 736 balsai, iš jų paštu 205).

Penktoje vietoje – nepriklausomas kandidatas E.Valiukas (4,72 proc., 510 balsų, iš jų 113 paštu).

Socialdemokratas A. Karvelis – 2,79 proc., 361 balsas, iš jų paštu 98.

Konservatorius K.Pranskus – 2,65 proc., 342 balsai, iš jų paštu 87.

Liberalų sąjūdžio kandidatas K.Savickas – 1,52 proc., 197 balsai, iš jų paštu 51.

Rajone buvo palyginti didelis rinkėjų aktyvumas – 59,66 proc. - balsavo daugiau kaip pusė rinkimo teisę turinčių gyventojų. Iš kitos pusės – vos ne pusė rinkėjų rinkimus ignoravo.

Parengta pagal VRK išankstinius duomenis