Mes turime 322 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:512
mod_vvisit_counterŠią savaitę:32888
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:114637
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

Svarbi informacija alergiškiems gyventojams

2019 m. kovo 16 d., šeštadienis Nr.20 (1840)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja Lietuvos gyventojus, kurie yra alergiški beržinių šeimos augalų žiedadulkėms, kad didelėje Lietuvos dalyje žydi alksniai ir lazdynai, ir siūlo ateinančiomis kovo mėnesio dienomis kuo mažiau laiko praleisti gryname ore.

Alksnių ir lazdynų žiedadulkių koncentracija ore labai aukšta ir artimiausiu dar didės.

Žiedadulkės – tai išorinis aeroalergenas, jautriems asmenims sukeliantis alerginio rinito (slogos) požymius. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad įjautrinti gali 100 žiedadulkių/m3.

Remiantis Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos interneto svetainėje paskelbta informacija, šiuo laikotarpiu saulėtomis valandomis alksnio žiedadulkių koncentracija gali būti didesnė nei 1500 žiedadulkių/m3. Alergenų krūvį taip pat didina lazdynų barstomos žiedadulkės. Prognozuojama, kad gali sustiprėti ir kryžminės alerginės reakcijos maistui (obuoliams, morkoms, riešutams ir pan.).

Norėdami sužinoti, kaip žiedadulkės veikia Jūsų sveikatą, naudokite PASYFO programėlę. Pildykite joje esantį žiedadulkių dienoraštį ir gausite Jums asmeniškai apskaičiuotą alergijos riziką. Jei norite sužinoti, kokia alergijos rizikos situacija Europoje, apsilankykite http://pasyfo.lt/alergijos-prognoze/prognoze/.

Taip pat siūlome stebėti savo sveikatą naudojant PASYFO programėlę (Android ar iOS).

Lietuvoje žiedadulkių kiekis ore nuolatos stebimas Šiaulių universiteto aerobiologų. Jų tyrimo stotys turi naujausias specializuotas žiedadulkių gaudykles. Tyrimo metodai standartizuoti pagal Tarptautinės aerobiologų asociacijos nustatytus reikalavimus. Žiedadulkių kiekis ore analizuojamas mokslo ir oro alergeninės situacijos analizės tikslais. Prognozės teikiamos pasitelkiant SILAM, MACC ir kitus modelius.