Mes turime 123 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1939
mod_vvisit_counterŠią savaitę:26984
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:1939
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Darbo partija kyla prieš teismų savivalę

2012 m. kovo 28 d., trečiadienis Nr.25 (1168)

Nepaisant gyventojų nuomonės, su populiariausia partija bandoma brutaliai susidoroti. Daug kam šis politinis konkurentas skersai gerklės. Jos bijoma, nes ji galvoja apie žmogų, pradedant nuo minimalios algos pakėlimo iki 1509 litų, kad žmonės nemirtų badu. Prokurorai neslepia jų vykdomo tikslo – sunaikinti...

Kenčia ne tik Darbo partija, kenčia daugybė Lietuvos žmonių, nerasdami teisybės. Neapsikentę teismų savivalės, besitęsiančio teisinio ir politinio susidorojimo bei politinių užsakymų vykdymo, Darbo partijos (DP) frakcijos Seimo nariai nutarė inicijuoti protesto akciją prieš neteisinius teismų ir prokurorų veiksmus. Praėjusį šeštadienį visuomenės atstovai ir Seimo nariai Nepriklausomybės aikštėje organizavo mitingą prieš ydingą ir iškreiptą teisinę sistemą, teisinės sistemos išsigimimą Lietuvoje.

Šiame mitinge dalyvavo beveik 200 Švenčionių rajono atstovų.

 

Įstatymas draudžia areštuoti partijų sąskaitas, bet Darbo partijos sąskaita – areštuota!

„Paskutinis lašas, perpildęs mūsų kantrybės taurę, buvo kovo 16 d. Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos priimta nutartis, kuri pribloškė ir apstulbino savo šališkumu ir nekompetencija daugumą teisės specialistų Lietuvoje. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė, o Prezidentė pasirašė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo pataisas, uždraudusias juridiniams asmenims partijų finansavimą, ir tam, kad partijos turėtų galimybę egzistuoti ir kad niekas negalėtų politinėmis priemonėmis su jomis susidoroti, užsakant politines bylas, buvo nutarta, kad „į valstybės biudžeto asignavimų sąskaitą negali būti nukreiptas jokių laikinųjų apsaugos priemonių taikymas“. Tačiau teismas ir toliau paliko areštą valstybės dotacijoms, skirtoms Darbo partijai, atimdamas galimybę partijai visavertiškai dalyvauti politiniame gyvenime. Kitaip kaip susidorojimu su politine organizacija brutaliais metodais to nepavadinsi. Su tokiu teismo sprendimu negali Lietuva vadintis teisine, demokratine valstybe. Toks sprendimas parodo mūsų teisinės sistemos degradacijos lygį, kai teismai, vykdydami politinius užsakymus, gali nepaistyti Seimo priimtų ir Prezidentės pasirašytų teisės aktų. Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, visą atsakomybę už demokratinės valstybės valdymą prisiima politinės organizacijos, todėl teismai turi užtikrinti galimybę partijoms laisvai veikti, o ne ieškoti būdų apriboti ar apsunkinti jų veiklą, vykdydami politinius užsakymus ir taip darydami žalą politinėms organizacijoms ir pačiai demokratijos santvarkai “, — teigė viena iš mitingo organizatorių, Seimo vicepirmininkė, Darbo partijos frakcijos narė Virginija Baltraitienė.

 

Prokuroro atvirumas: „Mūsų tikslas - likviduoti Darbo partiją

„Ir štai po vieno teismo posėdžio išeina prokuroras ir sako: „Mūsų tikslas uždaryti, likviduoti DP“. Ir nė viena partija, nė vienas partijos pirmininkas ar koks politikas, nekalbant jau apie politologus, nesureagavo į tokį įžūlų pasisakymą. O kai kas dar, matyt, pasidžiaugė, kad prokuroro rankomis į šoną gali būti nustumtas politinis konkurentas. Šis prokuroras dirba iki šiol. Nė vienas iš tų tylinčiųjų neturi teisės vadintis demokratinės šalies atstovu. Tik partija „Tvarka ir teisingumas“ išreiškė norą palaikyti viešą pareiškimą, kad prokurorams taip elgtis nevalia. Tokiems prokurorams ne vieta teisinėje, demokratinėje sistemoje“, — sakė Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich.

 

Protesto akcija gali persikelti į Briuselį ir Strasbūrą

Protesto akcijos metu pasisakė dauguma mitingo organizatorių ir dalyvių. Viskas vyko taikiai ir tvarkingai, dar kartą įrodant, kad DP yra gerai organizuota politinė organizaciją, sugebanti greitai mobilizuotis ir akcentuoti esmines problemas, vykstančias mūsų valstybėje.

Mitinge kalbėję Seimo nariai ir atvažiavusieji jų palaikyti žmonės iš visos Lietuvos nutarė, kad negalima taikstytis su teisiniu nihilizmu ir pasiduoti teismų savivaliavimui. Protesto akcijos dalyviai nutarė neapsiriboti vienu mitingu, o ir toliau informuoti žmones ir burti juos protesto akcijoms prieš tokius teismus.

Buvo nutarta, kad reikalams nepajudėjus į gerąją pusę, bus surengta neterminuota protesto akcija prie teismo rūmų, prezidentūros, Europos parlamento (EP) ir Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT). Taip pat buvo nutarta kurti projektą referendumui dėl griežtos teisėjų atsakomybės ir jų atleidimo už procedūros nepaisymą ir įstatymų nevykdymą.

 

Inicijuos „Beteisiškumo gėdos savaitę“

DP pirmininkas, užlipęs ant tribūnos, kalbėjo apie tai, kad inicijuos „Beteisiškumo fondo“ įkūrimą ir „Beteisiškumo gėdos savaitės“ įteisinimą — jei ne įstatymiškai, tuomet bent jau liaudies valia, nustatant metuose vieną savaitę, kai žmonės galės atvažiuoti su palapinėmis ir atkreipti Lietuvos Respublikos Prezidentės — kuri yra teisinės valstybės garantas — dėmesį.

„Tam, kad būtų matyti, jog Lietuvoje viešpatauja beteisiškumas. Neabejoju, kad protestai nusidrieks ne vieną kilometrą. O palapinės stovės ištisai nuo Seimo, teismo iki Daukanto aikštės prie prezidentūros. Ir niekas negalės sutrukdyti, nes atskirai žmonių grupės iki 10 asmenų gali protestuoti be specialių leidimų“, — tikino jis.

V. Uspaskich pažadėjo, kad prireikus, jis parduos vieną iš savo įmonių ar objektų, kad galėtų finansiškai padėti norintiems atvažiuoti ir išreikšti savo tiesą.

„Užtenka kentėti KGB metodus Lietuvos teismo procesuose, užtenka kentėti dėl užsakomųjų teismų, užtenka kentėti dėl bylų falsifikavimo. Lauk iš teismo rūmų teisėjus, nevykdančius įstatymų. Reikia sodinti į teismo suolus tuos teisėjus, kurie klampino nekaltus žmones teismo procesuose, kamerose, žlugdė žmonių gyvenimus ir karjeras“, — ragino V. Uspaskich.

Jis pabrėžė, kad vaizdo įrašas iš šio mitingo ir teismo priimtas neteisėtas sprendimas vienareikšmiškai keliaus į EP, kad buvę Prezidentės kolegos ir visi kiti pamatytų, kokius dalykus Lietuvoje laimino Prezidentas.

 

Įtraukus į teismų procesą, galima sužlugdyti žmogaus gyvenimą

„Šiandien Lietuvoje yra sukurta tokia veidmainiška sistema, kai tarytum yra demokratinė sistema, egzistuoja demokratiniai institutai, teismai, apeliacijos. Lyg ir galima surasti tiesą, bet jei nori sužlugdyti žmogų, jo gyvenimą ir karjerą, arba jei nori susidoroti su oponentu, tai iš tikrųjų yra ideali sistema. Žmogų galima įtraukti į teismų procesą ir tampyti 10-15 metų. Net ir sulaukus išteisinimo, praėjus visas instancijas, jei reikia ir Europos teismą, jau būna praėjęs visas gyvenimas. O svarbiausia — niekas už tai neatsakys, todėl girtis tokia teisine sistema, kol nėra asmeninės atsakomybės, negalima, kol tam nusikaltėliui - teisėjui ar prokurorui - nereikia praeiti tokio paties kelio“, — pabrėžia V. Uspaskich.

 

Žmonės reikalauja teisingumo vykdytojų atsakomybės

Dauguma iš beveik 2700 užsiregistravusių į mitingą dalyvių kalbėjo, kad būtina numatyti griežtą bausmę VSD, FNTT, STT, VMI darbuotojams už pažymų, neatitinkančių tikrovės, falsifikavimą. Prokuratūros darbuotojams, kurie vienpusiškai tyrė bylas, jas falsifikavo, ieškojo tik kaltės įrodymų, bet neieškojo išteisinimo faktų, kaip reikalauja baudžiamojo proceso kodeksas, o tai reiškia falsifikavo bylas — taikyti bausmę iki laisvės atėmimo.

O į teisėjų asociacijos (kuriai labiau tiktų teisėjų klano pavadinimas) pastebėjimus, kad mitingai žlugdo teisinės valstybės pamatus, buvo atsakyta labai trumpai — su tokiu teisėjų klanu niekada dar nebuvo sukurta tinkama teisinė sistema Lietuvoje, nes šis teisėjų klanas užsiliko nuo sovietų laikų, užėmė KGB pastatus ir vykdo teisingumą kgbistinės ideologijos dvasioje, todėl ir žlugdyti nėra ko. Mitingai, į kuriuos ateina žmonės, kurie yra tikri demokratinės valstybės šeimininkai, niekada nesužlugdys teisinės valstybės, nes tik jų valia galima išvalyti valstybę nuo beteisės, klaninės sistemos, ir sukurti tikros teisinės valstybės pamatus.