Mes turime 136 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2127
mod_vvisit_counterŠią savaitę:19185
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:64787

Europos Komisijos iniciatyva ir lėšomis savivaldybėse bus įrengtos nemokamos interneto zonos

2019 m. balandžio 3 d., trečiadienis Nr.25 (1845)

Praėjusių metų lapkritį devyniolikai Lietuvos savivaldybių, tarp jų ir Švenčionių rajonui, skirti 15 tūkst. eurų vertės čekiai belaidžio interneto ryšio zonoms viešosiose erdvėse įrengti.

Tokios ryšio zonos galės atsirasti aikštėse, parkuose, bibliotekose, muziejuose ar kitose savivaldybių pasirinktose viešose vietose. Belaidis interneto ryšys jose bus nemokamas ir veiks ne trumpiau kaip trejus metus.

Europos Komisijos duomenimis, iš viso šiame etape 15 tūkst. eurų vertės čekius gaus 2800 ES savivaldybių, joms numatytas 42 mln. eurų biudžetas.

Pagal programą „WiFi4EU“ finansuojami tinklai bus nemokami, juose nebus reklamos ir nebus renkami asmens duomenys. Finansavimas bus teikiamas tiems tinklams, kurie nedubliuos jau esamų nemokamų privačiųjų ar viešųjų panašios kokybės paslaugų. Savivaldybės sudarys sutartis su belaidžio ryšio įrengimo bendrovėmis ir bus atsakingos už šio ryšio prieigos zonų įrengimą bei eksploataciją.

Iš viso šia programa iki 2020 m. ES galės pasinaudoti apie 8000 savivaldybių, joms bus paskirstytas 120 mln. eurų biudžetas.

EK inf.