Mes turime 204 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4998
mod_vvisit_counterŠią savaitę:30979
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:130232
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Gegužės 13 d. Švenčionių rajono savivaldybėje vyks gaminių atliekų surinkimo akcija

2019 m. gegužės 4 d., šeštadienis, Nr.32 (1852)

Akcijos metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų   NEMOKAMAI  bus surenkamos:

• Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
•Lempos (turint tik lempų atliekas, važiuojama atsižvelgiant į jų kiekį);
•Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
•Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.

SUMOKANT atliekų turėtojui bus surenkamos:

• Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);
•Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
•Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.

Gaminių atliekų surinkimo akcijos metu transporto priemoniųtechninępriežiūrąir remontąvykdantiems asmenims, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekųtvarkytojui) bus galima priduoti alyvųir kitųgaminiųatliekas.

Jeigu turite aukščiau išvardintų atliekų, prašome iki  gegužės 8 d. registruotis e-paštu atliekos@atc.lt arba telefonu 8 5 206 09 01.

Norintys priduoti savo nebenaudojamą AUTOMOBILĮ arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e-paštu atliekos@gia.lt arba skambinti telefonu 8 600 900 30.


Tausokime aplinką tinkamai tvarkykime atliekas
Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui.

Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: išjo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios įaplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt www.eei.lt.

Gamintojų ir importuotojų asociacijos  inf.