Mes turime 123 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1884
mod_vvisit_counterŠią savaitę:26929
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:1884
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Šiemet pajamų deklaracijas pateikė daugiau kaip 10 tūkst. Švenčionių r. gyventojų

2019 m. gegužės 8 d., trečiadienis, Nr.33 (1853)

Šiais metais šalyje iš viso jau pateikta daugiau nei 1,5 mln. pajamų ir daugiau nei 84 tūkst. turto deklaracijų bei beveik 256 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai. Švenčionių r. iš viso jau pateikta apie 13 tūkst. pajamų ir apie 1 tūkst. turto deklaracijų bei apie 1,7 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai.

Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė apie 10 tūkst. Švenčionių r. gyventojų. Daugiau nei 6 tūkst. Švenčionių r. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta per 1 mln. eurų GPM permokų suma. Apie 3 tūkst. Švenčionių r. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti apie 528 tūkst. eurų GPM.

Šiais metais pajamas už 2018 metus turėjo deklaruoti apie 5,6 tūkst. Švenčionių r. gyventojų, iš jų GPM deklaracijas pateikė apie 4,6 tūkst. gyventojų, pajamų deklaracijų laiku nepateikė apie 1 tūkst. gyventojų (iš kurių apie 200 gyventojų vykdžiusių individualią veiklą). Turto deklaracijas už 2018 metus turi pateikti apie 1,2 tūkst. Švenčionių r. gyventojų, iš jų deklaracijas jau pateikė apie 1 tūkst. gyventojų.

VMI jau grąžino apie 32 mln. eurų mokesčių permokos beveik 197 tūkst. Lietuvos gyventojams.

Jau pradėtas pateiktų deklaracijų tyrimo procesas: patikrinta apie 356 tūkst. iki balandžio 6 d. gautų deklaracijų, 17 tūkst. deklaracijų nustatyti neatitikimai. Gyventojai artimiausiu metu jau gaus raginimus patikslinti deklaracijas arba pateikti papildomus dokumentus. Pranešimai bus pradėti siųsti šią savaitę.

Mokesčių administratorius primena visiems pamiršusiems ar neturėjusiems laiko pateikti deklaracijų iki gegužės 2 d., jas pateikti kuo greičiau, mat susidarius mokėtinai sumai ir jos nesumokėjus laiku, už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Gyventojai, kuriems būtina sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai negalintys to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

Nepaisant deklaravimo laikotarpio pabaigos, vis dar galima pasinaudoti ta vienintele galimybe patikslinti senas deklaracijas už 2014 – 2017 metus ir pamirštus mokesčius iki liepos 1 d. deklaruoti be jokių delspinigių.

Valstybinės mokesčių inspekcijos inf.