Mes turime 530 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:975
mod_vvisit_counterŠią savaitę:19311
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:975

14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse

2019 m. birželio 22 d., šeštadienis, Nr.46 (1866)

Vyriausybė pritarė baziniam paslaugų šeimai paketui, kuris turėtų būti prieinamas šeimoms visose Lietuvos savivaldybėse. Kai kurios šių paslaugų jau yra teikiamos šiuo metu, kai kurios dar nėra išvystytos visose savivaldybėse, todėl galės būti pradedamos teikti nuo kitų metų pradžios.

Šiuo paslaugų paketu norima pasiekti, kad šeimos galėtų pasinaudoti svarbiausiomis paslaugomis, kad ir kur jos gyventų – ar mieste, ar kaimiškoje savivaldybėje.

Baziniame paslaugų šeimai pakete įtvirtintos šeimos stiprinimo paslaugos orientuotos į įvairias šeimas. Kartu su pagrindinių paslaugų paketu patvirtintas ir Baziniame paslaugų šeimai pakete nustatytų paslaugų teikimo aprašymas, numatantis paslaugų išvystymo normas – kiek konkrečios srities darbuotojų turėtų būti tam tikrai savivaldybės gyventojų daliai, per kiek laiko paslauga turėtų būti suteikiama.

Bazinis paslaugų šeimai paketas iš viso apima 14 paslaugų, kurios turėtų būti prieinamos visose savivaldybėse: atvirą darbą su jaunimu atviruosiuose jaunimo centruose ar erdvėse, ikimokyklinį ugdymą, informavimą apie galimas gauti paslaugas ir konsultavimą, kai analizuojama konkreti situacija, kultūrinių, informacinių kompetencijų, taip pat skaitymo ir raštingumo ugdymą viešosiose bibliotekose ar jų filialiuose, neformalų vaikų švietimą, nemokamą pirminę teisinę pagalbą, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymą, pirminę ambulatorinę asmens sveikatos priežiūrą, psichosocialinę pagalbą krizę išgyvenantiems žmonėms, šeimos mediaciją, švietimo pagalbą mokiniams ir jų tėvams, vaikų dienos socialinę priežiūrą ir ankstyvąją vaikų raidos sutrikimų reabilitaciją.

Pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymo bei šeimos mediacijos paslaugos savivaldybėse turėtų būti užtikrinamos nuo 2020 m. sausio 1 d., visos kitos paslaugos yra teikiamos šiuo metu, tik savivaldybės atitinkamai koreguoja paslaugų plėtrą, jeigu to reikia gyventojams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kasmet atliks bazinio paslaugų paketo šeimai prieinamumo stebėseną: tai reiškia, rinks duomenis, kuriose savivaldybėse paslaugos gyventojams yra pasiekiamos, o kuriose – pasiekiamos ribotai.

Iš viso bazinio paslaugų paketo aprašytoms paslaugoms ir pagalbai 2019 m. bus panaudota 483 mln. eurų iš valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų bei Europos Sąjungos lėšų. 2020 m. papildomai reikės 606 tūkst. eurų – atvirajam darbui su jaunimu, šeimos mediacijai, nemokamai pirminei teisinei pagalbai, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymui, vaikų dienos socialinei priežiūrai.

SADM inf.