Mes turime 123 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2134
mod_vvisit_counterŠią savaitę:19192
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:64794

Replika. Valdininkai sukilimą „paankstino“ 450 metų – iki viduramžių...

2019 m. liepos 20 d., šeštadienis, Nr.52 (1872)

Šutonyse gyvenantis pažįstamas paskambinęs paklausė, ar nemačiau Švenčionyse prie miesto parko pastatytos lentos, žyminčios 1381 (!!!) metų sukilime dalyvavusio kunigo Anupro Labučio kapą. Tai kad neteko girdėti, jog sukilimas1381 metais (viduramžiais!) būtų buvęs ne tik Švenčionyse, bet ir tuometinėje Lietuvos teritorijoje. Juolab, tik 1387 metais grįžęs į Lietuvą Jogaila pradėjo krikštyti gyventojus. Nebent čia švenčioniškiai prieš Livonijos ordino kalavijuočius būtų maištą pakėlę, ir už tai atsilygindamas Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas liepęs 1414 m. pastatyti naują medinę bažnyčią? Taip juokavome su bičiuliu, bet... būtų linksma, jei nebūtų graudu matant tokias nesąmones viešoje vietoje.

Juk kunigo Anupro Labučio kapas yra ne parke, o bažnyčios šventoriuje, ir dalyvavo jis ne valdininkams prisisapnavusiame 1381 m. sukilime, o 1831 metais vykusiame sukilime. Ir ne tik data – visiška nesąmonė, bet ir nuoroda, kad čia yra kunigo Anupro Labučio kapas. Juk jokio kapo čia nėra ir nebuvo, o buvo getas. Atvykęs pašalietis ims ieškoti kapo, o jo tai nėra... Kam klaidinti žmones ir pinigus mėtyti tokioms lentoms. Lenta prastovėjo beveik savaitę, bet niekam neužkliuvo nesąmoninga data, o ir pati formuluotė. Ponai savivaldybininkai, specialistai, bent paskaitykit, ką pastatėte. Nalšios muziejus čia pat – nejaugi ir jame niekas nežino istorijos?.

Čia kaip tame posakyje: „Iš didelio rašto išėjo iš krašto“. Kiek ilgai stovės klaidinanti lenta – nežinau, bet liepos 17 d. dar buvo savo vietoje.

Zenonas DUKSA