Mes turime 308 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3104
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3104
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:19369
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Iš Graikijos atskridęs somalietis bandė apsimesti olandu

2019 m. spalio 23 d., trečiadienis, Nr.78 (1898)

Nelegalai bando patekti ir taip. Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Graikijos atskridusį, įtariama, Somalio pilietį. Jis kontrolės metu pateikė olandišką pasą, kuris, pirminiais duomenimis, yra suklastotas.

Sekmadienį sostinės oro uoste dirbę Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai patikrino lėktuvu iš Graikijos sostinės Atėnų atvykusį asmenį. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau vadovaudamiesi rizikos faktoriais pasieniečiai gali bet kurį asmenį tikrinti pasirinktinai.

Tokios kontrolės metu tikrinto vieno vyro pateiktas 22 metų Nyderlandų piliečio pasas VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų, todėl dokumentą nuspręsta patikrinti specialia įranga. Pirminė patikra parodė, kad tai – klastotė. Užsienietis, supratęs esąs demaskuotas, pasieniečiams prisistatė Somalio piliečiu. Jo tapatybė tikslinama.

Dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

VSAT inf.

 
Reklaminis skydelis