Mes turime 618 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2957
mod_vvisit_counterŠią savaitę:13820
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:77241

Greičiausias būdas finansuoti verslą

2019 m. spalio 30 d., trečiadienis, Nr.80 (1900)

Daugelis įmonių anksčiau ar vėliau susiduria su apyvartinių lėšų trūkumu. Ir nesvarbu, ar tai susiję su verslo plėtra, darbuotojų gerove ar kitų įsipareigojimų vykdymu. Apyvartinės lėšos gelbsti iš visų situacijų, ir kiekvienas verslas siekia jų turėti kuo daugiau. Tačiau parduodant prekes ar paslaugas, gana dažnai tenka įšaldyti turimas lėšas, nes atidedamas pirkėjo atsiskaitymo terminas.

Tuomet sustingsta ir pats verslas, jis nebegali toliau plėstis ar vykdyti didesnių užsakymų, nes sąskaitų neapmokėjo esami pirkėjai. Kai pirkėjai išvis atsisako mokėti už suteiktas prekes ar paslaugas, verslas puola į neviltį arba ieško išeičių. Viena geriausių ir vis populiarėjančių tiek Lietuvoje tiek visame pasaulyje yra faktoringas.

 

Kas yra faktoringas?

Kad būtų galima suprasti ką reiškia faktoringas ir kaip jis veikia, pirmiausia reikia žinoti kas dalyvauja šiame procese. Faktoringo paslaugą dažniausiai sudaro trys dalyviai: finansuotojas (bankas arba kitas pelno siekiantis juridinis asmuo), klientas (verslas teikiantis prekes ar paslaugas), bei skolininkas (pirkėjas įsigijęs prekes ar paslaugas).

Taigi pati faktoringo paslauga veikia kaip sąskaitų finansavimas. Tokio finansavimo sutartį sudaro klientas su finansuotoju, joje aptaria procentą, kurį klientas mokės nuo gaunamos sumos ir kitas sąlygas. Faktoringo būdu finansavimas gaunamas itin gretai ir efektyviai, nes lėšos pervedamos vos per 1 darbo dieną.

 

Faktoringo procesas

Kai pirkėjas (skolininkas) įsigyja prekę ar paslaugą iš kliento, jis gauna mokėjimo atidėjimą, kuris priklausomai nuo bendrovės gali trukti tarp 90-120 dienų. Finansuotojas, padengia išrašytą sąskaitą skolininkui ir perveda numatytą procentą klientui. Atėjus mokėjimo terminui, skolininkas atsiskaito už prekes ar paslaugas faktoringo bendrovei.

Jei jums prireikė skubios finansinės pagalbos dėl suteiktų mokėjimo atidėjimų klientams, nedelsdami kreipkitės į faktoringo specialistus SME Finance.

 
Reklaminis skydelis