Mes turime 202 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3564
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3564
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:70287

Renovacijos grimasos tęsiasi: gyventojai liko be stogo

2019 m. gruodžio 14 d., šeštadienis, Nr.92 (1912)

Renovacija Švenčionių rajone – kaip rusiška ruletė. Niekada nežinai, kam klius nelaimingas „šūvis“. Jau ne tik didžiausia renovacijos darbų kaina ilgiems dešimtmečiams gula ant gyventojų pečių. Abejonių kelia kokybė. Ne vieno renovuoto namo gyventojai skundžiasi pelėsiu, o vieno – patys nustebę pasakoja, kad tapo šalčiau... Kai kam nepasiseka dar labiau – jie pasitinka žiemą be stogo ir be ...vilties. Tai – Taikos g.14, Švenčionyse. Liepos mėnesį rašėme, kad šio daugiabučio gyventojai po praūžusio lietaus gavo šaltą dušą. Tikrąja to žodžio prasme – lietus pasipylė tiesiai ant galvų į butus, užmirko elektros instaliacija, dingo elektra. Kliuvo ne tik viršutinio aukšto gyventojams – lietaus vanduo smelkėsi žemyn, įmirko sienos. Mat nuplėšę stogą, statybininkai susirinko įrankius ir… dingo.

Kad statybininkai dingsta nebaigę darbų – mūsų rajone ne naujiena. Vien Švenčionėlių kultūros centro renovacija ko verta. Penktadieniui, eglutės įžiebimui, darbuotojai eilinį kartą užbaiginėja renovaciją agroplėvele. Tuo tarpu šio objekto konkurso laimėtojas UAB „Irdaiva“ jau bankrutuoja.

Kultūros centras bent jau tuščias stovi, o štai Taikos g.14 žmonėms nėra kur dingti. Šio namo gyventojai tapo dar viena, švelniai sakant, šios rajono valdžios „savitų viešųjų pirkimų“ auka. Pagal sutartį, kurią pasirašė penkerius metus (rekordas!) laikinai ėjęs „Švenčionių švaros“ direktoriaus pareigas Juozas Šiaudinis, daugiabučio renovacija turi būti baigta 2020 m. vasario 14 d.

Deja, genrangovui UAB „Magirnis“ - jau vykdoma bankroto procedūra. Taikos g. 14 namo stogas dar nuo vasaros nepabaigtas, namo sienos šlampa...

Tik rajono vadovai gali atsakyti, kaip jų skelbiamus konkursus laimi tokios firmos.

Ką daryti žmonėms? Atsakymas paprastas: eiti pas merą po stogu – ten tikrai nelyja, o vietos kiek, tik pažiūrėkite – daugiau negu visame be stogo paliktame name.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

 
 
Reklaminis skydelis