Mes turime 330 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1001
mod_vvisit_counterŠią savaitę:1001
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:67724

Seimo nariui B.Mateliui kilo įtarimų, kad tėvas ir sūnus Jedinskiai bei meras R.Klipčius susipainiojo interesų voratinklyje – jis kreipėsi į VTEK

2020 m. sausio 11 d., šeštadienis, Nr.3 (1918)

Jedinskių (tėvo ir sūnaus) skandalas įsisiūbuoja, o aplinkybės užmena vis daugiau mįslių. Prasidėjo jis nuo Arnionių gatvės (Pabradės m.) dalies, einančios tolyn į miesto pakraštį už INTERSURGICAL asfaltavimo, o jau persikėlė į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Ir tai gali būti dar ne pabaiga...

 

Zbignev Jedinskij gatvei lėšų skyrė Rokas Masiulis

Tirdami premjero Sauliaus Skvernelio gatvės asfaltavimo istoriją, respublikinės žiniasklaidos žurnalistai aptiko ir paviešino dar vieną analogišką, o gal ir pikantiškesnę istoriją. Pabradės miesto pakraštyje išasfaltuota Arnionių gatvės atkarpa, kurioje yra vienintelis Seimo nario Zbignev Jedinskij naujas namas. Kuo vadovaudamasi Susisiekimo ministerija šios nuošalios atkarpos asfaltavimui skyrė 125 tūkst. eurų? Pradžioje šešėlis krito ant bendrapartiečio ministro J.Narkevičiaus, bet netrukus paaiškėjo, kad finansavimą skyrė visai ne jis, o ankstesnis ministras Rokas Masiulis. Tai daug kam turėjo būti netikėta. Išeitų, ne taip jau ir svarbu, kas valdžioje – svarbu prieiti prie jos?

Be to, šaltinių teigimu, antro etapo darbų vertė siekia 442 tūkst. eurų. Nemanau, kad rinkėjai mero ataskaitoje išgirs, kokia lėšų suma prie šio „gyvybiškai svarbaus rajonui objekto“ (?) prisidėjo savivaldybės biudžetas, kuriame nuolat viskam trūksta lėšų.

Arnionių gatvės dalis iki INTERSURGICAL gamyklos buvo išasfaltuota jau anksčiau pagal programą, iš kurios buvo skiriamos lėšos kelių asfaltavimui į teritorijas, kur kuriamos darbo vietos.

 

Seimo narys iškvietė – ministras atėjo...

Dar nežinia, kas kam gali būti brangesnis – ar Seimo nariui meras, ar merui Seimo narys, bet šiedu ir dabar, atskleidus galimą piktnaudžiavimą, vienas už kitą kalnu gula. Žiūrint į nuotrauką iš susitikimo, atrodo, kas ministras iškviestas „ant kilimėlio“ pas Seimo narį ir kunigaikštuku tapusį vietinės reikšmės politikos veikėją. Iškvietimas pasiteisino! Likusi Arnionių gatvės dalis, kuri veda į vienintelį miesto pakraštyje nuošaliai esantį naujai pastatytą Seimo nario Zbignev Jedinskij namą, gavo finansavimą, ir darbai jau įpusėjo. Tuoj po susisiekimo ministro Roko Masiulio rezultatyvaus iškvietimo, Seimo narys Zbignev Jedinskij pasigyrė savo Facebook paskyroje: „Ministras užtikrino, kad 2018 m. bus atnaujintas Pabradės Arnionių gatvės rekonstrukcijos darbų finansavimas“.

 

Objektas neatitiko programos

Nors laiko praėjo nemažai, ministras pažado nepamiršo. Z.Jedinskij ministrą buvo pakvietęs (ar iškvietęs – šių niuansų gal ir nesužinosime) susitikti 2017 m. lapkričio mėn., o finansavimą R.Masiulis skyrė 2019 m. gegužės mėn. Lėšų skyrimo formuluotė neatitinka tikrovės - lėšų šiai atkarpai prašyta ir skirta pagal programą kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos.

 

Mero melas ir sumėtyti pėdsakai

Po Seimo nariui (taip pat ir buvusiam ministrui Rokui Masiuliui) nepalankaus LRT reportažo ir publikacijų, viename komerciniame kanale Seimo narys buvo „atpraustas“, o pėdsakai sumėtyti. Meras pasakė, kad toji tuščia gatvės atkarpa, einanti tolyn į užmiestį jau pravažiavus INTERSURGICAL, yra labai reikšminga ir svarbi… gamyklai!

Meras apsimelavo! Arnionių gatvės ruožas, kuris tęsiasi iki Z. Jedinskij sklypo, savivaldybės patvirtintame strateginiame plėtros plane prioritetinis nebuvo, tačiau vėliau planas buvo pakoreguotas, bet prioritetu įvardintas tikrai ne darbo vietų kūrimas. Strateginiame miesto plane po koregavimo įvardinta, kad gatvės atkarpa iki Z. Jedinskij sklypo turi būti nutiesta įvertinus didžiulį Pabradės gyventojų poreikį dėl poilsio zonos.

Komercinio TV kanalo reportaže dėmesys buvo nukreiptas nuo gatvės į keliuką (apie 100 metrų) nuo Arnionių gatvės iki namo kiemo, tarsi jis būtų svarbiausias diskusijų objektas. Seimo narį gynė ir pats gamyklos direktorius. Jis labai gyrė Z.Jedinskij, kurį seniai pažįsta, ir atskleidė, kad keliuką nuo Arnionių gatvės iki pat Seimo nario kiemo vartelių įrengė gamykla. Sako, kažkoks gamyklos teritorijoje atsidūręs Seimo nario kelias (?), dėl kurio įmonė derino su juo ir už tai nutiesė jam nors ir neasfaltuotą, bet, anot Seimo nario, normalų keliuką.

Ar tokias dovanas gali priimti Seimo nariai? Paini situaciją, bet įrodymai – kaip ant delno, prisipažinimai yra...

 

Dėl galimai supainiotų politikų Z. Jedinskij, E. Jedinskij ir R. Klipčiaus viešų ir privačių interesų kreiptasi į VTEK

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Bronislovas Matelis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimo ir prašo atlikti tyrimą bei atsakyti, ar Švenčionių rajono meras R. Klipčius, jo patarėjas E. Jedinskij ir Seimo narys Z. Jedinskij nepažeidė įstatymo.

Parlamentaras į Komisiją kreipiasi dėl 2017 m. lapkričio 16 dieną Švenčionių rajono mero Rimanto Klipčiaus, Seimo nario Zbignev Jedinskij ir jo sūnaus Švenčionių mero patarėjo Edvard Jedinskij susitikimo su tuomečiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu, kuriame šie asmenys prašė skirti 125 tūkstančius eurų Pabradės miesto Arnionių gatvės rekonstrukcijai.

Seimo narys Z. Jedinskij gyvena Arnionių gatvėje, o jo sūnus E. Jedinskij tame name Arnionių g. yra registravęs savo įmonę UAB „Polstata“, kurios direktoriumi jis pats nurodomas. Švenčionių r. meras R. Klipčius privalėjo žinoti, kad jo patarėjas E. Jedinskij tiesiogiai susijęs su minėta gatve, todėl turėjo nušalinti jį nuo klausimo svarstymo.

Abu politikai - tėvas ir sūnus - buvo asmeniškai suinteresuoti pasigerinti savo ir savo šeimos gyvenimo bei darbo sąlygas rekonstruojant Arnionių gatvę, todėl privalėjo nusišalinti nuo visų reikalų, susijusių su šia gatve, užuot kvietinėję pas save (!) ministrą.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

 

 
Reklaminis skydelis