Mes turime 170 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1946
mod_vvisit_counterŠią savaitę:18216
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:149497
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Katarakta – liga, kuria susirgti gali kiekvienas

2020 m. vasario 5 d., trečiadienis, Nr.10 (1925)

Akių chirurgijos centre kataraktos operacijas atliekančiam gydytojui SauliuiAčui akies lęšiuko pakeitimo operacija – kasdienybė. Per savo darbo praktiką atlikęs tūkstančius kataraktos operacijų gydytojas matė įvairių ligos atvejų, susidūrė su skirtingo amžiaus pacientais. Tuo tarpu pacientui pirmą kartą išgirdus šios ligos diagnozę iškyla nemažai klausimų: kas tai per liga, kokios susirgimo priežastys, kaip katarakta gydoma ir kt. Į dažniausiai iškylančius klausimus atsako gyd. Saulius Ačas.

 

Kas yra katarakta ir kodėl ji išsivysto?

Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – akių liga, išsivystanti dėl lęšiuko skaidrumo sumažėjimo, drumsčių formavimosi. Katarakta gali būti klasifikuojama į senatvinę, trauminę, toksinę ir kt. rūšis. Didžiausią dalį sudaro įgytoji – taip vadinamoji senatvinė katarakta. Pastebėta, jog dažniausiai liga pasireiškia vyresniems nei 50 metų asmenims, labiau paplitusi moterų tarpe. Jaunesniems žmonėms katarakta gali išsivystyti kaip kitų ligų komplikacija (pvz.: diabeto), pasireikšti asmenims, vartojantiems kortikosteroidus, patyrusiems akies traumą, dirbantiems kenksmingomis sąlygomis ir kt.

 

Kokie kataraktos simptomai?

Katarakta pirminėse stadijose pasireiškia susilpnėjusiu regėjimu. Žmogus mato neryškiai – tarsi pro nešvarų stiklą, vaizdai atrodo susilieję, drumzlini, išsikraipo spalvos, dingsta kontrastinis matymas. Kad ir kokius akinius užsidėtų – matymas nepagerėja. Kartais daiktai dvigubinasi ar būna matomi gelsvame fone. Ligai progresuojant rūkas akyse didėja, darosi sunku skaityti, vairuoti automobilį, atsiranda trukdžiai norint užsiimti įprasta veikla. Galiausiai išlieka tik šviesos jutimas, regėjimas išnyksta.

 

Kaip gydoma katarakta?

Šiuo metu kataraktos gydymas yra tik chirurginis: atliekama operacija, kurios metu drumstas lęšiukas ultragarsu suskaldomas ir išsiurbiamas, o į jo vietą įstatomas dirbtinis. Medikamentinio ligos gydymo nėra. Anksčiau atliekant kataraktos operaciją tekdavo akyje padaryti gana didelį pjūvį, kurį susiuvus, ragenos randas gydavo apie pusę metų. Tuo tarpu dabar, naudojant šiuolaikišką mikrochirurginę įrangą – fakoemulsifikatorių, pro 2-3 mm dydžio pjūvį išsiurbiamas sudrumstėjęs ir vietoj jo implantuojamas dirbtinis lęšiukas. Pjūviai labai maži, jų siūti nereikia.

Žmonių reakcija išgirdus, kad reikės operuoti akį būna labai skirtinga. Vien pats žodis – operacija pacientus gąsdina, tačiau šiuolaikinių technologijų dėka kataraktos operacija tapo labai saugi, neskausminga ir efektyvi.

 

Kodėl pastebėjus pirminius kataraktos požymius reikėtų kreiptis į gydytoją?

Dažnai žmonės mano, jog kataraktos operaciją galima atidėti vėlesniam laikui ir į gydytoją kreipiasi tik likus šviesos jutimui, tačiau labai svarbu, kad pacientas į gydytoją kreiptųsi laiku. Jei katarakta operuojama pradinėse stadijose – operacija paprastai užtrunka apie 30 min., vietiškai – vaistų pagalba nujautrinant akį. Po operacijos nereikalingas stacionarus gydymas, o regėjimas dažniausiai atsistato per keletą dienų. Tuo tarpu atstatyti regėjimą vėlyvosiose kataraktos stadijose – įmanoma, tačiau tokios operacijos eiga visada sunkesnė, padidėja pooperacinių komplikacijų rizika, regėjimas atsistato per ilgesnį laikotarpį.

 

Modernios ir saugios operacijos

Akių chirurgijos centre operacijos atliekamos pasitelkiant gydytojų meistriškumą bei naujas technologijas. Operacijas atlieka savo srities profesionalas – gyd. Saulius Ačas. Tai aukščiausios kvalifikacijos specialistas, kuris atliko šimtus kataraktos operacijų. Akių chirurgijos centre dirbantys gydytojai aprūpinti modernia diagnostine ir operacine įranga, kokybiškomis priemonėmis. Jei katarakta vargina jus ar jūsų artimuosius – patikėkite savo regos problemas šios srities profesionalams.


Visus, kuriems gydytojai diagnozavo kataraktą ir reikia atlikti operaciją, kviečiame į „Akių chirurgijos centrą“, esantį Savanorių pr. 66, Kaune. Šiuolaikinė mikrochirurginė įranga, kokybiškos priemonės, profesionali patyrusių specialistų komanda padės pasiekti puikių rezultatų. Registruokitės telefonu (8 37) 750 805. www.akiuchirurgija.lt