Mes turime 216 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1925
mod_vvisit_counterŠią savaitę:28680
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:9682
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

AR VASARIS NEŠA ŽIEMĄ?

2020 m. vasario 5 d., trečiadienis, Nr.10 (1925)

Į tokį klausimą atsakyti lengva: ne!  Jis žiemos mums neneša, nors savo prigimtimi jau nuo pat pradžios vasaris yra toks pat nepastovus, tai nušvintantis, tai pasukantis vėjus ir pažeriantis lietaus ar šlapių snaigių. Mums dar žadamas šioks toks šaltukas, gal net sniegelis. Bet visa tai – lyg proginis reiškinys, nes po to iš karto vėl stos švelnesni orai.


Lyg ir negerai klausti: ar matėte dar kada nors kitą tokį vasarį? Prisipažinsiu –  aš tokio (lygiai tokio paties) neregėjau, nors buvo gal ir viena kita šiltesnė, mažasniegė žiema. Dabar žinome, kad žemė taip ir nebuvo suimta įšalo – gal ir gerai, nes visa drėgmė iš karto kliūva žemei, nenuteka tolyn. Tačiau drėgmės vis dar maža, ir lietus, deja, padėties pataisyti negali. Arba – tam reikia visai kitokio lietaus.

 

Vasario pirmųjų dienų reiškiniai žavi ir šiek tiek verčia sunerimti, nes viskas lyg ir ne savo laiku. Štai jau ore vartosi krankliai – jų vestuvės. Pradeda rujoti lapės – taip pat per anksti. Zylės tilindžiuoja nuo Kalėdų, geniai taip pat ilgai jau traškina sausomis šakomis – groja. Kai kur stebimi pavieniai vieversiai, pempės, gervės, pilkosios žąsys. Šie paukščiai, gali būti, sugrįžo iš netolimų žiemaviečių. Žinoma, jie parskido labai anksti, nes žiema turi teisę karaliauti dar porą mėnesių. Reikia tikėtis, kad sugrįžėliai nepradės sukti lizdų, nedės kiaušinių, nes anksti išsiritusių jauniklių tiesiog nebūtų kuo maitinti. Tiesa, didžiosios antys žiemojo pas mus, joms skristi niekur nereikėjo, tačiau jos jau kuria poras.

Darželiuose žydi snieguolės, miške galima rasti pavienius žibuoklių žiedelius. O laukuose nuo rudens ganosi arkliai. Žiema ar pavasaris?  Tik karklažvirbliai, atrodo, tokių klausimų neturi – kasdien nuo ryto jie lankosi lesykloje ir sąžiningai sulesa viską, kas tik būna papilta.

Selemonas Paltanavičius