Mes turime 179 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2075
mod_vvisit_counterŠią savaitę:12488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:154481

Virusas šalyje sparčiai plinta: COVID-19 atvejis nustatytas ir Švenčionių rajone

2020 m. kovo 25 d., trečiadienis, Nr.24 (1939)

Asmuo sugrįžęs iš užsienio iškart saviizoliavosi, jokių kontaktų neturėjo. Pajutęs į koronoviruso panašius simptomus, jis kreipėsi pagalbos skambučiu 1808. Asmuo išleistas iš Santaros klinikų saviizoliuotis ir gydytis atskirame būste.

Pirmadienio duomenimis, Švenčionių rajone buvo 9 asmenys, kuriems buvo paskirta griežta saviizoliacija: 5 iš jų – priskiriami prie didžiausios rizikos, o 4 iš jų – prie mažos rizikos.

Nuo kovo 16 d. paskelbtas karantinas dar tik įpusėjo, bet jau nėra abejonių - bus pratęstas. Pirmadienį paaiškėjo, kad karantinas šalyje tikrai bus pratęstas, greičiausiai – dar dviem savaitėms. Karantino sąlygos griežtinamos. Nuspręsta, kad iš užsienio grįžę asmenys turės karantinuotis savivaldybių specialiai tam parengtose patalpose. Pirmadienio duomenimis, jau daugiau nei 200 iš užsienio grįžusių lietuvių save izoliavo specialiose patalpose didžiuosiuose šalies miestuose. Už šių patalpų suteikimą ir izoliuotųjų maitinimo organizavimą atsakingos savivaldybės. Aišku, tai nėra heroiškas darbas „24 valandas“, kaip giriasi mūsų rajono valdžia, bet nors koks realus veiksmas, o ne nesibaigiantys „pasitarimai, pasistygavimai“ ir kt. Realybė kitokia. Gydymo įstaigos visiškai nepasirengusios darbui ekstremaliomis sąlygomis (tam yra priežasčių!), visą praėjusią savaitę medikai dirbo, kaip sakoma, plikomis rankomis ir tik Dievo saugomi – neturėjo nei kaukių, nei specialios aprangos, o rajono valdžia viešai meluoja, kad rajone „medikai viskuo aprūpinti“.

Uždarius švietimo įstaigas, savivaldybė visą praėjusią savaitę paliko alkanus vaikus – nemokamą maitinimą sauso davinio pavidalu pradės dalinti tik šią savaitę.

O valdžiukė skelbiasi, kad dirba „24 valandas“. Tik taip ir neįvardina, ką dirba...

Tuo tarpu savivaldybės tinklapyje svarbiausias šiuo metu dokumentas neegzistuoja – virusas siaučia, o vietoj plano, kaip jį suvaldyti, - įrašas: „Ekstremaliųjų situacijų valdymo planas šiuo metu atnaujinamas“.

Gerai, kad yra koronavirusio karštoji linija 1808. Paskambinus šiuo telefonu, pagalbos tikrai sulauksite.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ