Mes turime 204 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1799
mod_vvisit_counterŠią savaitę:6354
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:107699

Elektros tiekėjų teks ieškoti patiems gyventojams

2020 m. gegužės 23 d., šeštadienis, Nr.39 (1954)

Svarbiausia įstatymo pataisose yra visuomeninio tiekimo nutraukimas – gyventojai nebeturės galimybės likti prie reguliuojamos kainos.

Gegužės 7 d. Seimas vienbalsiai priėmė įstatymo pataisas dėl elektros rinkos liberalizavimo.  Tai reiškia, kad elektros kainos valstybė nereguliuos, reguliuos rinka. Prie to bus pereita palaipsniui. Pirmieji nereguliuojamos elektros kainą jau nuo 2021 m. sausio 1 d. patirs duagiausiai elektros suvartojantys – per netus daugiau kaip 5000 kWh. Po metų į laisvą rinką bus išstumti ir mažiaus suvartojantys – daugiau 1000 kWh per metus. 2023 m. - visi kiti elektros vartotojai.

 Apie tai, kad elektros už reguliuojamą kainą įsigyti nebegalėsite, jus, informuos bendrovė, šiuo metu užsiimanti visuomeniniu tiekimu – „Ignitis“. Ji tai turės padaryti, kaip nurodyta įstatyme, likus ne mažiau kaip 5 mėnesiams iki tiekimo nutraukimo, tai yra, iki rugpjūčio 1 d.

Elektros tiekėjo nepasirinkusiems vartotojams elektros tiekimas nebus nutrauktas, tačiau vietoj visuomeninio tiekėjo jiems elektrą tiekas garantinis tiekėjas. Jo paslaugos bus brangesnės – į jo tiekiamos energijos kainą bus įskaičiuota 25 proc. priemoka.

Pagal Europinius teisės aktus Lietuva privalo iki 2025 m. liberalizuoti  elektros rinką.

 
Reklaminis skydelis